Tema: Mariologija
Pogledaj jedan post
Old 18.10.2011., 14:04   #37
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ima svakojakih tumačenja.

Inače je dogma obezgrješnom začeću dosta "mlada". Nastala je polovicom 19. st, http://hr.wikipedia.org/wiki/Bezgre%...Djevice_Marije

Nije mi jasno da je trebalo toliko dugo čekati. Valjda da se usaglase stavovi
Mene više zbunjuje ona dogma da je Marija bila i ostala djevicom: PRIJE, TIJEKOM I NAKON PORODA. Mislim ono, što im je to trebalo naglašavat? Hajde da je bila djevica prije poroda, dakle vjerna svome zaručniku Josipu i nije se seksala prije Josipa (makar mi je i to smiješno da bude tako neiskusna, ali dobro).
Međutim, ono fanatično inzistiranje da je djevica ostala i NAKON poroda, nakon što je dijete Isus izašao iz majke na svijet. Na primjer, to mi je odvratno uvredljivo i za sve naše majke (osim što vrijeđa vjerničku pamet). Što su one prljavije od Marije ako su rodile na način kako se normalno rađa? Prije će bit da je Marija nekakav čudan izrod ljudske vrste, nekakav božanski demon kojega je Bog kreirao kod rođenja bez mogućnosti da sagriješi ikad.

Čemu?
Kakav je to primjer za žene i majke?

Tko može biti takav, kad je Bog unaprijed zadao (default) da Marija ne smije sagriješiti nikad u životu, dok je mahao svojim čarobnim štapićem, kada je pozorno motrio seks Marijine majke i oca i virio da čarobira upravo u trenutku kada je došlo do Marijina začeća, i tako ju oslobodi Istočnoga grijeha od AdamoEve.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom