Tema: CCSVI
Pogledaj jedan post
Old 24.02.2012., 21:15   #33
Hvala ti na odgovoru.

Osoba koju sam spomenula imala je MS 38 godina, u kolicima je završila 27 godina nakon dijagnoze, a deset godina kasnije ostala je prikovana za krevet i zatim godinu i pol kasnije umrla. Nažalost prekratak i težak život, osobito zadnjih 11 godina.

Što se tiče uvjeravanja, nemam namjeru nikog uvjeravati ni u što. Što me zanima pitam i donesem sama zaključak.

Što se swankove dijete tiče, doista danas zanima malo koga, što je meni osobno vrlo čudno jer je to eksperiment koji je proveden po svim pravilima struke, trajao je dovoljno dugo da bi se donijeli zaključci i imao je nevjerojatne rezultate (koji su dostupni svima na razmatranje). Mislim da bi svatko s ovom dijagnozom trebao biti sretan da postoji način prehrane koji mu garantira da i 35 i 50godina kasnije bude živ, zdrav, pokretan i uz minimalnu progresiju u odnosu na početnu točku. No ljudi će se radije operirati, uzimati lijekove koji su ispitivani 5-6 godina (a ne 35), gutati ulje indijske konoplje i tko zna što sve ne, ali prehranu ne bi mijenjali.

No svatko ima pravo na svoj izbor, a podaci i informacije su doista danas dostupni.

Što se ccsvi-a tiče, jedino ću reći da je krajnje neodgovorno kod ovakve eksperimentalne i ne baš jeftine metode ne napraviti EDSS procjenu svakom pacijentu prije i poslije, te MR mozga i kralježnice prije i poslije. Jer to su mjerljivi parametri, za razliku od subjektivnih. Ako već kažeš da liječnici barataju krivim terminima vezanim uz MS, lezije na mozgu su i te kako vidljive, kao što je vrlo vidljivo koliko metara bez pomoći pacijent može hodati, koliko dobro vidi i sl.

Zadnje uređivanje Idem_doma : 24.02.2012. at 21:30.
Idem_doma is offline  
Odgovori s citatom