Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 11:31   #1473
Quote:
brauneaugen kaže: Pogledaj post
Blue Lotus, znam, i mene to cudi, jednom sam spomenula frendici jedan mali katalogic sa pidzamama koji je bio uz glavni i ona nije imala pojma o cemu ja pricam. Sto se cijena tice, razumijela bih jos da je u par kn razlika, ali to je bilo 70, 80 kn.. i vise. tako smo se dogovorile da cemo usporedjivati i narucivat jedna od druge ako bude velika razlika. ne razumijem zasto nasa drzava uvijek nabija cijene a imamo najmanje place, to je sramota..

I ja nisam neka koja puno zaradjuje oko toga, bavim se avonom jer volim kozmetiku, krug mojih klijenata stvarno nije velik, to su moji prijatelji i poznanici ovdje, a ni ja nisam bas vrijedna po tom pitanju,da svima guram kataloge (grozna sam u prodaji)... ali uvijek dobijem neki popustic, i zadovoljna sam.

Po narudzbi moram imati 50 Eura prometA; a ako imam manje, onda placam postarinu 4,95 e. ako imam dva paketa istovremeno, tj.ako sam dodavala jos jednu narudzbu, jedan je preko 50 e i ne placam nista, a za drugi cu platiti postarinu iako je naruceno i dolazi isti dan.. svejedno koju adresu navedem, uvijek je tako. Ako vracam proizvod, takodjer moram platiti postarinu.

Za popuste cu ti reci drugi put kad budem gledala u papire, da nesto krivo ne napisem. Uglavnom za narudzbu iznad 50 e se dobija popust od 13 %. I to mi je glupo, recimo kad sam se u Zagrebu bavila oriflame-om, imala sam na sve popust kao njihov distributor. Vrecice i sav materijal moram platiti, osim letaka koje dobijam, testeri se placaju, tu i tamo dobijem neke itd... sto se vrecica tice, ja kupujem one za zamrzivac i u njima dajem ljudima robu, izgleda bas profi, jos tutnem i racun unutra
Ja ove naše mini kataloge koje povremeno dobijem niti ne nudim ikome, jer to su takve cijene astronomskih razmjera da boli glava. Papuče 300kn, selfie štap 200kn, šalica 150kn - nekad imam dojam da je Avon postao neki kineski dućan jer zbilja svašta pokušavaju uvaliti ljudima. Imam par klijenata koji uzimaju stvari iz kataloga koje ja zbilja ne bih ni par kuna platila, jer jednostavno ne vrijede toliko, a oni daju po 100 i više. Ali dobro, valjda svatko zna što želi; i ja sama nekad imam neke hirove i tako to, samo ne u Avonu. A ovo zašto nam je država takva kakva je - nemam pojma - vjerojatno zato što nam je većina državljana takva (čitaj: umobolna).

Ma upravo to: uvijek možeš izvući nešto pozitivno. Da budem iskrena, ja se ni ne šminkam niti koristim 90% toga što druge žene - više sam za preparativu - ali zato jako volim lakove za nokte pa se uvijek radujem čim najave neke nove nijanse. Također nisam i ne želim izigravati nikakvog trgovačkog putnika jer to nije moj životni poziv, ali rado ću savjetovati klijente u svezi Avonovih proizvoda, barem onoliko koliko znam i što je sto posto točno.

Bome nije ni vama lako u Njemačkoj, vidim da ste i vi zakinuti za štošta; ja sam se nadala da barem uzorke, kataloge i te stvari potrebne za prodaju ne morate platiti. Popusti su također jako mali. Ne znam onda kako je u drugim europskim zemljama, a u Americi pogotovo... Mislim, sasvim je sigurno da sama država nema ništa s poslovanjem Avona niti nam naša vlada daje popuste, ali da sam Avon iz matične zemlje (USA) radi na kovanju uvjeta za ostale zemlje svijeta - to definitivno.

Eh, da: kod nas su prije par kampanja uveli i podosta psihološke cijene - sad sve završava na 0,90. Ali ja zaokružujem i baš me briga.
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom