Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 30.09.2017., 20:34   #5969
ibrahime kak ti se daa ... pusti biljku da misli po svome .. gubis vrijeme uludo ... evo ja sam sve uvjereniji da ono ste je prije samo par mjeseci bilo ultimatum "meso za ručak" se svelo na veliku djelu mjesane salate kao ultimatum za rucak i najvaznije bas nista uz to .. meni do nedugo nevjerojatno mojim ukucanima malo vjerojatno da se tako da zivjeti ali nevjericom su tome svjedoci pred svojim ocima,a i ja sam jos uvijek ne vjerujem .. jesti cijele dane bilje i osjecati se SVE BOLJE .. i meni je na samom meni NEVJEROJATNO pitam se pa sto to nisam radio cijeli zivot nego mi je opasnost od raka otvorila nova vrata i novu dimenziju zivota!? da bude zanimljivo i lijecnica i onkologica su mi savjetovale da sve jedem a pogotovo da se mesa nebi odricale itd itd ...no međutim ja OSOBNO samo na bilju vidim da mi je sve normalno i da ne ureknem da se bolje osjecam nego prije dok sam jeo meso i sav ostali kemijski asortiman prehrane iz trgovina sa kojim nas truju .. šećeri ,grickalice .. previse toga ima da bi nabrajao ! rekao sam da cu svjedociti ovdje kad sam krenuo kakav je to zivot na bilju i sirovom i tu sam... posto sam friski u tome jos uvijek mi dođe želja za sladoledom i prekjucer je bila takojaka da sam se okrenuo i kupio si taj fini sladoled vanilija cokolada ili banana ... sta se desilo.. eto spoznao sam da vise nisam lud za sladoledom jer mi vise nije onako fin .. isto je bilo i sa pecenim vrgannjima sa jajima i lukom ..opio me dobro poznati miris i velim zeno stavi mi malo toga u tanjur to se ne propusta i sta je bilo ??!! pojeo sam bilo mi nakon toga nekako tesko u zelucu i drugi puta dok su pekli opet to vise nije bilo one pomamne zelje kao prvi puta ! meso nisam ni okusio u nikojem obliku jer me niti ne vuce i nemam potrebu .. hvala Bogu da je tako jer zaista tesko se je nositi sa zeljom koju imas ispred sebe a ne posegnuti za njom.. moram priznati moja slaba tocka i zelja su kolaći.. oni mi fale i sa tim se mucim ..oduvijek sam volio slatko ..mozda baš zato sam i dobio rak ... No da zakljucim ,sretan sam sjedinjenjem sa prirodom ! Danas su se moji meni smijali jer sam si skuhao krumpir i na kraju malo popario zdjelu svjezih kopriva i jedem ja to a oni grah sa ricetom i kobasicama .. smiju se oni meni a ja se smijem njima i velim eto ja cu se najesti isto sa tekom i sa svime kao i vi a moje danasnje jelo je 0 kuna ... odem na vrt gdje sam pod slamom uzgojio krumpir i jos ga vise pola sam ostavio pod slamom pa ga berem kao mladog jos i sad ! i to bez guljenja samo ga dobro iscetkam sa tvrdom cetkom(tako po novom i ciklu i mrkvu vise ne gulim) uz rub toga vrta rastu friske koprive ,aberem i njih i evo ti odlicnog rucka ..tako mi dođe jednom tjedno pa si to skuham ..prosli tjedan sam si skuhao rizu onu tamnu ..cjelo zrno ..malo je skuplja ali je i zdravija ... i to je sve od mog kuhanja .. sve ostalo bilje jedem sirovo .. evo sad mi je vec kasno za klice ječma ali sutra su one zajedno sa mladom salatom ,krastavcima ,lukom i paradajzom .. i Bog te veseli... sad cu si pojesti koju jabuku ili bananu ..grickati rogač. ma imaaa toga na izbor.. nar.. aronija ..smokve ... hehe sve bolje od boljkeg ! samo mi je zaista krivo sto nisam tu prehranu otkrio daaavno prije... zelju za alkoholom nemam ama bas ni u pomisli !!! cudo je to bilje .. sve mi je draze i sve ga vise volim postujem i cijenim ... sve sam sigurniji da je puno snaznije i jace od mesa i kemikalija iz industrije .. KOJA NAM JE DOSLOVNO NAMETNUTA .. sve je to svjetska politika i "moda" .. ajd pozdrav
__________________
...opraštaj brzo ljubi polako...
tihi05 is offline