Pogledaj jedan post
Old 25.10.2017., 21:43   #132
Radila sam za njih i mogu samo reći da podmuklo vrše pritisak na radnike. Sve u fino a s vremenom se osjećaš sve gore i gore... Prvo, sve kreće od njihove poslovne logike koja je apsurdna. Oni na tržištu od 4 milijuna ljudi imaju 33 dućana iako realno nemaju promet ni za polovicu bez obzira na razvikane brendove. Slijedom toga zahtijevaju od radnika da im preko tzv. "aktivne prodaje" doslovce mlate lovu kako znaju i umiju. I nikad nisu zadovoljni... Ako jednom kupcu prodaš jedan artikal (makar to bile i najskuplje traperice) ti nisi dobar prodavač. Cilj je jednom kupcu uvaliti što više što skupljih artikala. Ako je kupac došao po traperice ti mu moraš ponuditi još i remen, košulju, majicu, čarape i što god samo da kupi. I ako ti nakon nekoliko tjedana koeficijenti prodaje nisu zadovoljavajući dobivaš otkaz. Drugo, međuljudski odnosi nisu baš sjajni. Kolegice se međusobno bore za kupce, često rade nezrele klinke, a cura koja je u dućanu u kojem sam ja radila bila voditeljica je vršila pritisak na sve ostale. Svaki dan bi olajavala kolegice iz suprotne smjene, slala ih u pi**** materinu i derala se po dućanu. Treće, tamo su svi u strahu od brojača ulaza i regionalne voditeljice koja je vječito nezadovoljna prihodima. Njezina parola na kraju dana je: "nije dobro, nije dobro, nije dobro..." I tako unedogled... Dakako, uz odličnu prodaju moraš i učiti o firmi, jeansu, proučavati njihovu knjigu standarda, dolaziti na brifinge i ispitivanja znanja (kao da si na faxu) održavati dućan kad je tvoj red i sve ostalo. Previše traže za plaćicu od 3.700 kuna koju na kraju dobiješ umanjenu za 200 kuna bez ikakva objašnjenja. Moj savjet vam je ne idite u tu firmu ako želite sačuvati psihu. Radije bih prala podove nego više išla tamo raditi.

Zadnje uređivanje Mala Imocanka : 25.10.2017. at 21:56.
Mala Imocanka is offline  
Odgovori s citatom