Pogledaj jedan post
Old 16.03.2007., 21:06   #29
Carinski zakon nn 78/99

Članak 11.

Svaka zainteresirana osoba može od Carinske uprave zatražiti izdavanje obavijesti o primjeni carinskih propisa.

Takav se zahtjev može odbiti ako se ne odnosi na stvarno namjeravani izvoz i uvoz.

Obavijesti iz stavka 1. ovoga članka Carinska uprava daje bez naknade. Naknada se može zahtijevati za posebne troškove koji nastanu zbog provedbe potrebnih analiza ili vještačenja o robi na koju se zahtjev za davanje obavijesti odnosi te za troškove povrata robe podnositelju zahtjeva.



----------
nisam nikakav pravnik, pa me zanima još da li ovo znači da ja mogu otić na carinu i tražiti napismeno da mi objasne razloge zbog kojih su oni zaključili da moram podnijeti JCD.
Jer kad sam pitao onu bakicu tamo što radi ona je svojim arogantnim glasićem rekla da je to tako neka komisija odredila, a na pitanje kakva je to komisija, da li se mogu dobiti njihova imena, ona je rekla da je to nemoguće, i da je to isto ko da ona ode u bolnicu, i traži kartone od pacijenata, a na pitanje da li u carini rade pacijenti više nisam dobio odgovor???
Orki is offline  
Odgovori s citatom