Pogledaj jedan post
Old 04.09.2008., 20:57   #3
Danas sam ručala nekakav povrtni složenac. A za večeru sam radila Savijaču s mahunama. Ne volim mahune pa ih nastojim svakamo utrpati.

10 tanjih kora za savijače
800 g mahuna
3 velika krumpira
1 velika glavica luka
2 žlice nasjeckanog peršinovog lišća
1 jaje
sol, papar
kumin
kiselo vrhnje za premaz

Krumpir skuhajte u kori.
Skuhani krumpir ogulite u zdrobite u pire.
Očišćene mahune skuhajte u slanoj vodi, ali nemojte ih skuhati do kraja, neka ostanu tvrde.
Nasjeckani luk pržite na 3 žlice ulja. Kad postane staklast maknite ga s vatre i dodajte ocijeđene, kuhane mahune, pire krumpir, jaje, kumin, sol i papar.

Jednu koru tijesta premažite uljem, na nju stavite drugu koru i premažite nadjevom od mahuna. Narolajte u savijaču. Na isti način napravite još 4 savijače.
Savijače slažite u namašten lim i odozgo ih premažite kiselim vrhnjem.
Pecite 20-ak min na 200 stupnjeva da savijače dobiju lijepu boju.

A za međuobrok sam imala Sendviče s blitvom
Nadjev
1 kg blitve
5 žlica kiselog vrhnja
100 g tvrdog sira (Emmentalera…)
1 jaje
2 češnja češnjaka
sol, papar

Smjesa za natapanje
3 jaja
250 ml mlijeka
+
12ak šnita kruha (crni, bijeli, kukuruzni, raženi…)
+
1 žlica margarina


Bijeli dio blitve trokutasto odrežite, pa onda zeleni dio blitve operite.
Zakuhajte vodu, dodajte sol i zelene listove blitve pa ih prokuhajte 2-3 min.
Kuhane listove ocijedite, isplahnite hladnom vodom i ostavite da se ocijede. Rukom dobro istisnite što je više moguće vode. Blitvu sitno nasjeckajte nožem ili usitnite u multipraktiku.

Umutite jaje, pomiješajte ga s vrhnjem, ribanim sirom i nasjeckanim češnjakom. Dodajte nasjeckanu blitvu i začinite.
Lim za pečenje obložite papirom za pečenje.

Umutite jaja s mlijekom. U tu smjesu umočite 6 kriški kruha s jedne i s druge strane pa ih složite u lim, jednu do druge. Na njih ravnomjerno rasporedite nadjev od blitve.
Preostale šnite kruha također umočite u smjesu od mlijeka i jaja i složite ih na šnite s nadjevom, lagano pritisnute (da dobijete sendviče).
Ako vam je ostalo smjese od mlijeka i jaja možete ju odozgo prelijati po sendvičima.

Po sendvičima složite listiće margarina i zapecite u pećnici da sendviči porumene.
Sinder is offline  
Odgovori s citatom