Pogledaj jedan post
Old 04.12.2008., 00:14   #6
evo cure prvo da kazem da je sam mojim sinom (ipak nije curica bila,toliko sto neki vide na UZV) sada sve u redu i sasvim je normalno dijete kao i drugi.jest da nije bio veliki i debeli kad se rodio al to je nebitno.

manjak plodne vode kod mene je nastajao zbog slabijeg protoka krvi kroz pupčanu vrpcu.naravno da sam to tek otkrila kad sam otišla u zagreb u privatnu polikliniku.tamo mi je doktor rekao da dođem u bolnicu na vađenje plodne vode za par dana.
došla,izvadili mi plodnu vodu-i odma da ti kažem da to ništa ne osjetiš i ne boli uopće.iz plodne vode su htjeli vidjeti jel ima kakva malformacija kromosoma koji se odnose na bubrege i mokraćovode djeteta.jer u slučaju da je tako trebala bi bila napraviti abortus.znam da je uzasno to za reci ali mislim da bi i to bilo bolje nego da mi se dijete nakon cijele trudnoce rodilo(bez mokraćovoda-znači nema spoja bubrega i mjehura) ,udahnulo i izdahnulo.mišljenja sam da je abortus manja trauma nego kad vidiš dijete.
naravno oni za dva dana zovu na rebro kakav je nalaz,pošto ti ga doma posalju tek kroz mjesec-dva.i meni je nalaz bio normalan.

dali su mi inekcije fragmin 2500 za bolju prokrvljenost i lezala sam 2 tjedna u bolnici da vide hoću li dobiti nusojave od njih.na sreću nisam imala ma nikakvih,inace mozes imati lagano krvarenje od njih,glavobolje i sta ti ja znam tako da moras bit pod nadzorom i odrzavat trudnoću.

pustili su me doma i dolazila sam u bolnicu na kontrolu u zg svaki 15-20 dana.nakon 2mj su mi pojačali fragmin na 5000 jedinica.btw svaki dan moraš dobiti inekciju.
onda mi je u 8mj trudnoće ustanovljeno da beba počinje dobijati manje na težini nego bi trebala pa sam do kraja trudnoće ostala u bolnici sa dijagnozom IUGR(zastoj rasta).
i rodila na carski jer nisam imala trudove i nisam bila otvorena pa se nije preporucalo induciranje poroda,jer je beba bila 2650g.

eto pitaj ako te još nešto zanima

eh da i nisam imala nikakvih bakterija nalazi ko u male bebe svi doktori su se cudili.cak i zeljezo mi bilo normalno iako sam dosad bila anemična.
slamka is offline  
Odgovori s citatom