Tema: Diane
Pogledaj jedan post
Old 09.10.2010., 22:38   #929
Quote:
Nefertiti111 kaže: Pogledaj post
Jel postoji netko tko je pio Diane 35 samo radi akni? Naime,ja imam cista po jajnicima i akne u predjelu vrata i čeljusti,ponekad i na licu,ali iz nekog razloga mi većina doktora kaže da nemam policistične jajnike, jer kao ne zadovoljavam hormonski za tu dijagnozu, i nisam debela i dlakava što je po meni van svake pameti jer čak i ja znam da ne mora svaka žena s policističnim jajnicima biti debela i dlakava niti imati cikluse od npr. 40 dana i više, ali ok, kažu da nemam pol jajnike i nemaju pojma odakle ciste i akne. Međutim preporuka zadnje doktorice kod koje sam bila je da radi tena uzimam Diane 35. Njih sam već bila uzimala kad sam imala 16 god radi tada katastrofalnog tena i sve je bilo ok dok ih nisam prestala piti(pila sam ih oko godinu i pol). Iza toga katastrofa - ten još gori,nagli gubitak kilaže i izostanak mjesečnice na duži period,mislim da sam čak i godinu dana iza toga morala mjesečnicu izazivat Dabrostonom,spontano nije dolazila. Meni sad doktorica kaže da je to bilo zato šta sam ih dosta mlada pila i da se moja mjesečnica još nije bila ustalila. E sad ne znam koliko mi ih je pametno opet uzimat,jel ima netko tko je imao problema s tenom pa da su se ti problemi povukli i s nekim drugim tabletama,lakšim od Diane 35??? Jer koliko sam skužila one nisu samo za kontracepciju već i za liječenje nekih malo težih stvari poput androgenih poremećaja i policističnih jajnika i od dosta liječnika sam čula da ih u biti i ne preporučuju baš.A planiram imat još djece pa ne bih htjela sad se ići trpat nekim težim hormonima i kemijom. Mislim planiram imat još djece nakon terapije,znam da ih ne mogu imat za vrijeme terapije,već bi to uzimala samo neko vrijeme dok mi se ten malo ne smiri pa iza toga na bebača,znam da mi u trudnoći neće buknit akne,nisu ni prvi put. Pa sad ne znam ni sama šta bi,pomozite pliiz!
hej!
ja sam isto počela pit pilule sa 16. triquilar. imala sam ful redovne menge (do u sat), ali užasno bolne, pa su mi nakon svih pretraga (koje nisu otkrile ništa od čega bi bilo to tako bolno) prepisali pilule. pila sam ih skoro godinu dana, nakon toga menga više nikad nije bila ful točna, ali bila je unutar par dana.
e onda iza dvadesete - akne... isprva ok hormoni, nešto folikula po jajnicima, ali akne sve gore i gore. zatim nakon godina obilaženja dermatologa i kozmetičara (bez uspjeha) opet ja na pretrage, kad tamo - jajnici NALIK policističnima. e to je ono kaj i ti imaš vjerojatno. nešto folikula, ali nikakvi drugi simptomi koji bi mogli potvrditi policistične jajnike (hormonski disbalans, dlakavost, problemi sa štitnjačom, izostanak menge i slično, što je baš vezano za policistične jajnike). dakle, oni su bili tako malo osuti folikulima, ali sve ostalo i dalje ok. osim mojih akni. i niš, ja sam ti onda počela uzimat diane. moram te razočarati - nakon dvije godine (kad mi je lice bilo super čisto već duže vrijeme) prestala sam ih piti. kao, sad je to ok, riješen je moj problem. e vraga - nakon dva mjeseca vratile se akne, jajnici se osuli folikulima (sad uopće više ne vidim jajnik od tog grožđa po njem), hormoni u disbalansu... dijagnoza - hipercistični jajnici. moram naglasiti da su mi životne prilike tih godina bile i više nego turbulentne, pa je očigledno stres odradio svoje. preporuka - do planiranja trudnoće nastaviti s dianama.
možda bi ti bilo dobro prakticirati neke od savjeta cura koje su se riješile policističnih jajnika i akni - zdrava prehrana, sport, umjerena tjelesna težina, puno sna, ŠTO MANJE stresa i tak. ima i jedna dijeta, jedna curka mi je baš to spomenula (imala je akne), a zove se LCHF dijeta. malo je radikalna prehrana, ali cura kaže da joj je super pomogla. prosurfaj.
ak si i dalje za pilule dok ne počneš planirat sljedeću trudnoću, onda ti možda ne bi bile loše neke lakše pilule, tipa yaz, ili koje su već lakše i modernije (ja sam osuđena na diane pa ne pratim šta je moderno ). ali imaj na umu da će ti vjerojatno trebat par mjeseci dok se stanje ne smiri. al ak ti nije jako grozno, možda bolje da se kloniš pilula i da probaš manje radikalne mjere...
ja zavidim bilo kojoj curi koja bez pilula može kontrolirat svoje lice...
good luck!
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom