Pogledaj jedan post
Old 01.05.2003., 00:35   #18
Quote:
Martin kaže:
Koliko ja znam, nanotehnologija je još uvijek na razini teorije, i malobrojnih pokušaja provedbe u praksi, što ne znači da od toga neće biti ništa.

Za sada je to još uvijek u sferi znanstvene fantastike, ali pretpostavlja se da će se s vremenom iznači načina za proizvodnju nano-mehaničkih i nano-biloških tvorevina koje će biti u stanju izvesti neku korisnu djelatnost. Prije svega se misli na nano-bote koji bi bili uvedeni u ljudski organizam i obavljali određene iscjeljiteljske operacije, tipa uništavanja virusa, pročišćavanje zakrčenih krvnih žila, ciljana isporuka lijekova i slično.

E sad, da li su to buncanja ili samo procjene i predviđanja, to je već drugi problem. Ono što bi eventualno moglo pomoći da nanotehnologija zaživi u praksi jest rasvjetljavanje tajni kvantne mehanike.
Tocno, to je upravo to. Ja nisam niti postavio pitanje da li ce od toga nesto ispasti ili ne. Pitanje je bilo da li treba nastaviti sa takvim, potencijalno opasnim istrazivanjima ili ne. I dobio sam par odgovora.

Ali kada smo se vec dotakli rekombinacije atoma. IBM je poslagao 39 atoma u formi slova IBM.
__________________
Up from Earth's Centre through the Seventh Gate I rose, and on the Throne of Saturn sate,
And many Knots unravel'd by the Road; But not the Master-Knot of Human Fate.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom