Pogledaj jedan post
Old 06.04.2008., 15:37   #77
Otkazni rok

Dajem otkaz u firmi pa me zanima nekoliko stvari.

Već sam našao drugi posao i recimo da već sutra mogu raditi na radnom mjestu da me ne veže otkazni rok. U sadašnjoj firmi sam 8 mjeseci po čemu ispada da otkazni rok traje dva tjedna, međutim sam potpisao ugovor na kojem stoji 30 dana otkaznog roka, pa me zanima dal se ikako to da pobiti.

Na ugovoru također stoji da je probni rok 6 mjeseci, dakle uzet sam za stalno na radno mjesto, no povišicu naravno nisam dobio za uspješno izvršenje pripravničkog roka. Ono što je sadašnjem šefu problem, subvencija koju dobiva od države za pripravnika. Jest da me nakon svih nevolje ne bi trebalo zanimati njegovo dugovanje državi, al hoću znati jel ako ja dajem otkaz to znači da će morati vračati kamate na dobivenu sumu ili samo onoliko koliko je dobio? Rješenj mu je također da nađe još jednog pripravnika, ali recimo da ih nema nadaleko u mom mjestu moje struke.

Zadnje pitanje je kako najprije obznanim da hoću od "danas" na otkazni rok? Pismeni otkazni mora šef potpisati s datumom?

Molim vas dragi forumaši i pravnici i svi koji ste imali slična iskustva odgovore na ovih par pitanja, jer sutra ujutro to hoću riješiti...
NEvo is offline  
Odgovori s citatom