Pogledaj jedan post
Old 12.11.2009., 17:36   #42
Ne znam spada li ovo pod temu Brokeri, Chat ili Početnike, ovaj put sam izabrao Pitanja za početnike (prije nekoliko mjeseci pisao sam na chatu zbog potpuno nepravilnog izračuna dobiti/gubitka):

Riječ je o firmi HITA i njihovim stranicama koje omogućuju praćenje stanja na računu i tzv. napredni izračun dobiti/gubitka.
Konkretno, prije dva-tri dana sjele su mi dionice ATPL-R-A dodijeljene kao dividenda. Program za vođenje računa kod brokera obračunao mi je to kao da sam te dionice kupio po tečaju 1024kn, tako da mi se i stupac "iznos uplata" povećao za odgovarajući iznos. Očito je da nema veze s vezom. Slične stvar je neobjašnjiva vrijednost prosječne cijene kupovine HT-a, nakon prijenosa dionica kupljenih putem IPO-a, u dva navrata - otprilike bi ispalo kao da sam dionice kupljene na IPO kupio po cijeni na dan prijenosa.
Prethodne primjedbe na pogrešan obračun dobiti (za slučaj višekratnog kupovanja i prodavanja iste dionice) prijavio sam brokeru putem maila, no do danas nisam dobio odgovor, a nije niti korigiran način obračuna. Nije to veliki problem, ionako vodim vlastitu evidenciju, ali mi ide na živce neusklađenost. Kakva su iskustva kod drugih brokera?
3007 is offline  
Odgovori s citatom