Pogledaj jedan post
Old 13.08.2011., 00:51   #90
I moram rec da sam, kod biranja stranke, na kraju odlucivao izmedju HNS-a i HSLS-a...i nisam gledao predaleko u povijest nego sam gledao kako sad stvari stoje i tko ima bolji potencijal. Dok je Vesna Pusic izvanredna, mislim da je Cacic elementarna nepogoda. Nije da je on preslika Sanadera nego je neozbijno od covjeka natjecat se kao predsjednik stranke a visi ti opaka presuda nad glavom i to bas sad u vrijeme kampanje...Ovaj francuz iz MMF-a dao iste sekunde ostavku kad su ga optuzili za silovanje one sobarice a dajem 5000$ okladu da ce lik ispast apsolutno nevin, njemac dao ostavku jer su mu nasli da je dva reda magistarskog rada prepisao, svedjanka dala ostavku jer je kupila bombone i pelene na sluzbenu karticu...sve su to moralni razlozi i oni su osjecali da su svoje ime okaljali i da barem na kratko trebaju otic iz politike...
Cacic sudjeluje u nesreci gdje smrtno stradaju dvije osobe i on nema kao liberal osjecaja da bi se trebao barem malo povuc...nije sad da bi trebao na goli otok nego nek samo ostavi mjesto vodece osobe stranke nekom drugom...on bi mogao sad u zatvor a trazi od ljudi povjerenje da bude podpredsjednik vlade i (po onome recenom u globusu) nadgledava 7 ministarstava? E to kod mene nikako ne prolazi...

D. Kosor, od kad je predsjednik je otisao od HDZ-a (kojeg eto slucajno ja ne volim pa smatram to jako pozitivnom stvari), doveo Sricu, oterao foteljase, sam odlazi na izbore jer zeli liberalni program koji se ne treba prilagodjavat nikome. Covjeku nije nista osigurano ali on svejedno ide riskirati da dokaze da se i drugacije moze. Branitelj je, bez afere (a ti velis da nije od jucer pa eto jos bolje da u to vrijeme nema nikakvih problema), do sad i clanovi stranke nemaju nikakve afere, hoce ukinuti povlastene mirovine saborski zastupnika i ministara sto je ipak znak da nejde tamo za neke povlastice (rekao je da se unaprijed odrice toga sto definitivno pamtim i za sto cu definitivno dic dreku ako zezne), program temeljen na ocuvanju strateskih interesa u smislu voda, suma, HEP-a, a sto god da velis cijela se stranka okupila oko liberalne ideje, a to je moj svjetonazor + stvarno veliki pravni strucnjak u stranci u vidu Hadzekovica i medjunarodno priznat profesor kao predsjednik mog odsjeka (Srica)...
Ti vjerojatno obrces sad ocima ali ovo su stvari koje nisam vidio kod drugih...

Ovak mogu pisati do sutra...
Argumenti su bili Vesna Pusic s jedne strane...sve ovo s druge...
Jos uz cinjenica da mene ne interesira promocija kroz politiku (pa mi je svejedno dal mi stranka ima 3-4 ili 9-10 mandata) stvarno nisam imao tezak posao
A mislim da HNS i nece pobrati sve glasove liberala...u to ces se i uvjerit na izborima

Ovime sam samo htio rec...mozes ic u povijest koliko oces, ali mislim da ce HSLS ici na izbore pod nekom idejom nove i obnovljene stranke pa bi te molio da kazes sto bi tocno mijenjao ili sto te tocno smeta kod Kosorovog nacina razmisljanja u zadnjih godinu dana...

Zadnje uređivanje rizbo243 : 13.08.2011. at 02:02.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom