Pogledaj jedan post
Old 15.08.2011., 15:12   #94
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
U ovoj trenutacnoj situaciji gdje je proracun 120 milijardi kuna, a dohodovna strana je 103 cijela stvar ce se brzo srusiti. Mora se smanjiti proracun kako bi se vratili na normalne staze. Smanjiti proracun znaci prestati sa odredjenim naknadama koji su do sada sluzili za kupnju socijalnog mira ili kupnju glasova. To vise tako ne moze.

Demagogija je ako mislis kao SDP i HNS da ces za 6.mjeseci cijeli proracun dovest u red a da nitko nece nista izgubiti...to je demagogija!!!

Sto se tice povlastenih saborskih mirovina...nema sve ekonomski smisao i svrhu spasavanja proracuna. Ovom mjerom bi se ipak nesto smanjila brojka ljudi koji u politiku i Sabor ulaze samo zbog osobne koristi (ne iskorijenila nego smanjila brojka), a i drago mi je vidit da to netko predlozi i da je voljan odreci se od tako neceg. To dokazuje da se ipak neki zele baviti politikom iz altruizma, a ne zbog ogromne mirovine u koju mogu ici s 35.

http://www.hsls.hr/index.php?option=...tre&catid=23:o
...
Ma daj, nemoj biti naivan ! Pa ta smanjenja povlaštenih mirovina za saborske zastupnike i ministre predlaže cijeli niz stranaka i osobito strančica, koje kao ni HSLS trenutno nemaju ni zastupnika ni ministara pa se de facto ne odriču ničega.

Narod se obmanjuje, jer, za tvoju informaciju tih nekoliko stotina povlaštenih mirovina zastupnika i ministara uopće nije ni problem, a još manje rješenje. Pravi problem za proračun su deseci, pa čak i stotine tisuća ljudi u Hrvatskoj koji primaju povlaštene mirovine kao ratni vojni invalidi (a mnogi to nisu), pa raznorazne ustaške, partizanske i ine mirovine. Eto, to je i neodrživo i problem, ali koji se nitko ne usudi ni spomenuti, a kamoli započeti rješavati. U Hrvatsko je navodno manje od 20% muških umirovljenika koji su u mirovinu otišli s punim stažem. I da stvar bude još gora njihove su mirovine često znatno manje od ovih "povlaštenih".

Toliko o političkoj hrabrosti "novog HSLS-a".


Quote:
A i tu se nece svima skidati...sranka u isto vrijeme pokusava ljude spasiti gluposti u koje nas je drzava uvela oko 2.mirovinskog stupa, a u isto vrijeme ne zeli da ljudi koji nisu zasluzili mirovine istu dobijaju. To je za mene vrhunski prijedlog.
Pa i nije baš u skladu s liberalnim načelima ! Naime, koliko mi je poznato ti ljudi su sami odabrali da žele mirovine primati iz drugog stupa, pa bi možda trebali sada i snositi posljedice.

Naime, imali su jasan izbor i izabrali su krivo !


Quote:
A i cijeli program su pisali sveucilisni profesori i znanstvenici pa sumnjam da su bas napravili toliko propusta. HSLS prica vec godinama da se uprava mora smanjiti pa postoji velika vjerojatnost da si krivo cijelu situaciju shvatio.
Čuj, ja čitam napisano, a tko je napisao me ne impresionira. Uostalom, i ja i Vojky smo prilično formalno obrazovani, tek toliko !


Quote:
A ima stvarno dosta novih ljudi u HSLS-u...u 9.izbornoj jedinici ipak treba nesto posebno da itko osim HDZ-a i SDP-a prodje prag, a to bi Budisa mogao biti. Ako se pokusa mlade ljude uvodit u politiku nema smisla da se iskljucivo njih promovira...mora postojati ravnoteza...tako jos uvijek imas Linica i Stazica u SDP-u uz sve mlade.
Samo Linic i Stazic redovito dobivaju izbore. Linić suvereno drži Rijeku već 20-ak godina ! A Budiša ? Pa on je stranku od 20 mandata srozao na 2 što je raritet u svjetskim razmjerima ! On osobno u njegovoj rodnoj 9. izbornoj jedninici nije prošao izborni prag kada je bio itekako politički aktivan. A na temelju čega se on i Darinko Kosor, sada nakon višegodišnje pasivnosti nadaju Budišinom izbornom uspjehu u toj istoj izbornoj jedinici, treba pitati njih.


Quote:
A sto se tice njegovog angazmana...pa on je uvijek mogao uzivat u toj mirovini i zezati se u svom vocnjaku (jos je mislim radio za Skolsku knjigu ili ovak nekaj)...to su poslovi bez stresa...lik se vratio u politku bez obecanja ikakve pozicije u stranci i to mi govori da nema nekih skrivenih namjera.
Nema, samo bi on eto opet u Sabor i glumio nekakvog, potpuno nepotrebnog, "oca nacije".

Ukratko, taština bez granica.

Quote:
Imam cak i nekoliko prijatelja HDZ-ovaca pa ni oni tolko ne prigovaraju a duboko su nezadovoljni s vrhom svoje stranke i sa smjerom u kojem ide Hrvatska pod njihovom strankom. Oni iskreno svojoj stranci zele pobjedu i sto vise mandata, ali i reformu stranke i odlazak nekoliko ljudi...nisam jos cuo jednog koji zeli da HDZ ode u opoziciju.


Pa naravno kad su interesno vezani uz HDZ-ovu vlast. Dok npr. meni HSLS nije ništa dao, niti išta omogućio u životu, iako sam bio čak i predjsednik u jednom većem gradu, član županijske organizacije, odradio dva, tri izborna ciklusa za stranku itd.

Nakon svega jedina (ali za liberala i vrlo značajna)prednost mi je da nikome ništa ne dugujem i mogu kritički promišljati, a i govoriti o svemu !
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom