Pogledaj jedan post
Old 24.10.2012., 16:37   #100
Quote:
aqualung kaže: Pogledaj post
Nedavna publikacija u PNAS potvrdila je koji su nedostatci sirove prehrane te kako je to utjecalo na evoluciju covjeka. Termicni neobradjena hrana stvara barijeru metabolizma u organizmu, te time je nedovoljna za adekvatan razvoj ljudskog mozga.
Zanimljiv komentar mozte procitati u Science Now, Raw Food Not Enough to Feed Big Brains.
Joj, nemoj molim te
Sad ćeš navući bijes svih onih koji tvrde da uopće ne spavaju, smršavjeli su po 15 kg u 4 mjeseca i otkrili su note po kojima svira musica universalis otkad ne kuhaju.

Skroz je realno da dugoročna konzumacija isključivo termički neobrađenih veganskih* obroka ima negativan efekt na zdravlje, ali isto tako sam sigurna da je i ovo samo prolazan trend.

Meni je raw OK. Jedan obrok na dan, pogotovo ljeti, međuobroci, razne šarene salate, lagani deserti. No, osjećam da mi nije dovoljno, ja sam "gladni" tip i prevelik gurman koji si nikad ne bi dozvolio limitiranje u prehrani.


* nisu svi raw vegani, znam, ali dominantna skupina jest. Onaj daleko manji dio drmusa po sirovim jajiman i goveđim stejkoviman.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom