Pogledaj jedan post
Old 10.10.2013., 14:07   #34
Quote:
Dubac034 kaže: Pogledaj post
Smanjila su se drasticno.
Odprilike je plus na godisnjem nivou oko 2000.Ako se ne varam za 2012 godinu je bilo 7000 doseljenih i 5000 odseljenih, zaokruzio sam cifre.Pre samo nekoliko godina NS je bio oko 8000 u plusu godisnje pa i vise.
U poredjenju sa ostatkom zemlje to je i dalje odlicno ali evidentno slabi tempo i po mom misljenju slabice i dalje.
Razlog je sto su podrucja sa kojih NS crpi doseljenike Vojvodina,BIH i Hrvatska demografski opustosena i ispraznjena.Nema se vise sta povuci.
Bajke su da NS vuce stanovnistvo juzno od Save i Dunava.Ima toga kroz ostanak studenata koji su se tamo upisali a ima ih naravno sa teritorije cele Srbije ali tek sporadicno imamo doseljavanja celih porodica iz recimo juzne ili istocne Srbije.Takva su moja saznanja a i licno iskustvo.Poznajem stotine porodica iz Sumadije,Zapadne Srbije i td. koje su se u potrazi za poslom pomerale ka severu ali tu svi putevi vode u Beograd i mislim da ce tako i ostati.Na zalost u poslednja vreme mnogima je i inostranstvo prva opcija a cesto i jedina.
U mene , u BiH, prva komšinka-srpkinja, prije mjesec dana
otišla za Novi Sad da studira poljoprivredu,
a pošto je u mome mjestu svega šačica srba ostalo,
svima je to palo u oči...
Inače , ona je jedino dijete u svojih roditelja,
nagovarali su je da ide za BL, ali je bila zapela, samo Novi Sad.
Juče sam pričao s njenim ocem, već razmišljaju o kupovini kakve garsonjere,
pa da mogu i oni otići kod nje i provoditi vikende...
Radi se inače o mlađem bračnom paru, oboje su jedva preko četrdeset.
Stampi is offline