Pogledaj jedan post
Old 22.09.2014., 17:30   #62
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Na stranu, meni uglavnom potpuno nezanimljiva, međustranačka natezanja.

Ovaj istup gospođe Dalić izrazito je hrabar (ona ima dovoljno poslovnog iskustva i životne mudrosti da jako dobro zna što u ovakvoj državi znači zamjeriti se HDZ-u) i nesebičan (svjesna ograničenja koja je nakon ovoga čekaju u karijeri, povukla je društveno odgovoran i vrijedan potez).



Nije baš posve mali broj ljudi kojima je unaprijed jasno da sami povratak/dolazak na vlast ne znači gotovo ništa (vidimo i sami koliko se sadašnja garnitura "pripremila" za preuzimanje vlasti) i da vrlo često ljudi, ne samo političari, ne razmišljaju dalje od pobjede na izborima. Ipak, ovakvo svjedočenje iznutra, iz prvog reda u najjačoj oporbenoj stranci, nije onoliko lako odbaciti koliko se lako odbacuju upozorenja gorespomenutih.



Kamo sreće da ovo rezultira stvarnom pripremom za preuzimanjem vlasti, okupljanjem ljudi koji imaju nekakvu jebenu viziju i skupljanjem hrabrosti za povlačenje stvarnih reformskih (i stoga antipopulističkih mjera, čemu je HDZ sve samo ne sklon) mjera! Na temelju dosadašnjeg iskustva, mogu jedino zaključiti da šanse za izvlačenjem takve (društveno korisne) pouke iz ovog istupa uopće ne postoje.

Iako ne vjerujem da njen nastup može dovesti do značajnije promjene u ovakvom društvu, svejedno imam potrebu zahvaliti joj na iskrenosti i hrabrosti.
Dobar upis.

Ja sam gđu Dalić zapamtio iz nekoliko poslovnih kontakata. U 15.g.iskustva, ona je najkvalitetnija osoba s kojom sam došao u kontakt radeći sa nekom bankom. Vjerujem da njoj, kao prekaljenom borcu iz realnog sektora i osobi koja kuži stvari nije bilo lako nadmudrivati se sa proračunskim sisavcima koji cijeli život provode po odborima, Hvidrama, Subnorima, Komitetima, Glavnim stanovima, Mladeži HDZ-a i Omladini SDP-a ...

Kad bi na kup stavio Dalićku, Ferdeljija i slične, mi bi izašli iz krize u roku 5 godina.

Al ne, nama upravljaju Pusićke, Opačićke, Karamrle, Vaso ...
bomac is offline  
Odgovori s citatom