Pogledaj jedan post
Old 20.02.2017., 20:31   #55
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
po čemu je tvoja konstatacija da Isus "odstupa od Njih" drugačija kad ja kažem isto?
Stekao sam dojam da ili nisi zelio shvatiti ono sto sam napisao ili ides u drugom smjeru i rastavljas bozanske osobe na zasebne individue. Drago mi je da je dojam bio krivi.

Quote:
ma može se i to provjeriti... sad ne mogu imam nekih neodložnih obaveza.
da li bi ti to mogao?
ili da me čekaš?
Nema problema, ja sam i isprva zapoceo s objasnjavanjem pojma svijeta. Dakle, grc. oikoumene predstavlja naseljeni svijet, a drugi naziv je aion, koji moze biti kontrast izmedu svijeta u kojem zivimo i koji ce doci ili svijet u smislu drustva, sa svim svojim manama. Zato Ivan upotrebljava opreku svijeta (zemaljski, svjetovni) i nalik Kristu. Ili naziva Sotonu vladarem svijeta, odnosno, vladarem svega onoga sto nije u skladu s Kristom.

Quote:
ne piše tako, ali i da se složimo oko ove konstatacije problem opet ostaje isti.
Dajem ti interpretaciju napisanoga. Ako ne zadovoljava slobodan si tumaciti kako pozelis.

Quote:
čovjek može biti u jedinstvu sa Bogom kao što je Krist u jedinstvu sa Njim.
Naftali je rekla da je Isus "sredstvo" kojim se recimo postiže ovo željeno jedinstvo
Da, i sada si ti ucinio isto sto sam i ja u prvom dijelu odgovora, polazis od pretpostavke da sam tvrdio suprotno, iako se moze nedvosmisleno iscitati sto sam zapravo i napisao te da nisam u proturjecju s onim sto je napisala Naftali.

Zadnje uređivanje Bynw : 20.02.2017. at 20:49.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom