Pogledaj jedan post
Old 13.04.2013., 08:18   #9841
Quote:
mamic.jakov kaže: Pogledaj post
i mene zanima ista stvar, dal je moguće ovak spojiti, hoćel pumpe smetati jedna drugoj
šta je to kotlovski razdjelnik , mislim ja znam što je to, i znam kako se crta simbolički . Ali ovo što vi zovete razdjelnik šta ima u tom pravokutniku ???

Ovako kako je nacrtan taj pravokutnik je hidraulička skretnica , ali tada treba stajati vertikalno i na shemi i u kotlovnici.

Ako je to zaista razdjelnik onda fali još jedna crta po dijagonali kao simbol odvajanja tople od hladne vode.

Osnovno pravilo hidraulike je da se iza svake pumpe postavi nepovratni ventil , ili kao što je to u mojim shemama da se nepovratni ventil stavi na izlazu iz jednog kruga , u protivnom jedna pumpa koja radi može nagurati toplu vodu u krug koji je isključen.

Spoj sa pumpama kako je nacrtano , a bez troputnih miš ventila je bez veze kako mislite regulirati temperaturu u prostoru pojedinih krugova , gašenjem pumpi sa sobnim termostatima ??

Spoj laddamata odnosno LTC 100 na taj način a bez spremnika ili barem komada cijevi koja glumi spremnik ne valja , jednostavno ne bude radilo .

Jednostavno ne kužim te mlade izumitelje , novo pečene članove , kraj shema koje su oficijelne i izvedene na stotinama kotlovnica opet otkrivamo toplu vodu.
ramzay is offline