Pogledaj jedan post
Old 18.10.2009., 16:47   #2
Ja ne bi.
Iz dva razloga.

prvi: Adidas gojze su posebno u našim krajevim doživjele strašno puno kopija, bolje ili slabije kvalitete, pod utjecajem događaja iz 90-tih. Prve, originalne, izrađene za specijalnu policiju, bile su praktično neuništive, naravno, potražnja za njima je višestruko nadmašila mogućnost nabave.
I odjednom su se počele pojavljivati gojze "Adidas" koje bi se raspale nakon druge kiše.

Ista se stvar dogodila i s "Planika" gojzama. Prve su bile takve da sam 6 sati stajao, doslovce u potoku do gležnja i nakon toga imao suhe noge. I drugi su bili zadovoljni s njima. Slijedeća serija koje sam kupio, promočile su na šetnji po Leustekovoj do Sljemena po snijegu. I kaj je sad s firmom? Pa pa nema više...

drugi razlog: Cijena! Gojze od 400 kn su super za šetnju, super za voćnjak, super za nekaj sitno raditi, ali za bilo kakvo ozbiljnije planinarenje od eventualno Sljemena nisu.
Kvalitetna gojza s vibram (ili nekom drugom verzijom) đonom, kvalitetno napravljena i uz gore-tex (sympa-tex illi sl.) membranom koja garantira suhu nogu NE POSTOJI ispod 650kn. Sve ispod su kopije. Gornja granica cijene ide i preko 2500 kn.
E sad, o tebi ovisi za kaj ti trebaju.
Na Velebit ili u Gorski kotar, pogotovo na više dana ne idi u jeftilenkama, bilo kakvi ekstremniji uvjeti, zažalit ćeš što nisi dao još 150kn i imao kvalitetnu obuću. Velim ti iz iskustva.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom