Pogledaj jedan post
Old 20.07.2011., 15:59   #25
draga Eleonora, i ostale trudne miasteničarke

javljam se prvi put, sada u 37 tj. trudnoće. Drago mi je da je netko konačno počeo malo opširnije o ovoj temi. Ja sam na početku trudnoće pretražila sve moguće forume ne bi li našla neki savjet, ali nisam našla ništa. Da ne duljim..
Sa miastenijom se borim već 6 g.(sada imam 29), prije 3 g. timektomija, nakon toga terapija mestinon, decortin, imuran. prije godinu dana ukinuli smo imuran, a na početku trudnoće(11/2010) i decortin.
Na početku trudnoće došlo je do slabijeg pogoršanja miastenije koje je prestalo na početku 4. mj. trudnoće, u isto vrijeme kad su prestale i mučnine. Na žalost moja sreća je bila kratkog vijeka, već nakon 2.tj. počelo je pogoršanje. Nisam mogla hodati, suprug me je tuširao i oblačio. Dokica mi je uvela decortin 20 mg kroz mjesec dana. nakon toga uslijedili su tjedni kad se stanje moje miastenije stalno mijenjalo( 2 dana dobro, pa 5 dana loše), nisam ponovno uzimala decortin jer nije baš dobro za bebu. Prije 2 tj. kako su počele ove nepodnošljive vrućine tako je i miastenija postala nepodnošljiva. ponovno smo uveli decortin 20mg. U ponedjeljk su me primili na odjel patologije u Petrovoj bolnici, jučer su me pustili doma,ali za tjedan dana se vraćam i ostajem kod njih do poroda.
Moja trudnoća na žalost nije protekla kako sam očekivala. naime svuda u literaturi se navodi da se u većini trudnoća popravi miastenička slika, a tako mi je rekla i moja dokica. Ja sam izgleda od rijetkih slučajeva gdje je krenulo nagore. Neću se previše žaliti, važno mi je da je moja bebica dobro
Dunja2 is offline  
Odgovori s citatom