Tema: Njemacka
Pogledaj jedan post
Old 11.11.2012., 12:07   #7103
Quote:
REGII kaže: Pogledaj post
Pije svega hvala vam na odgovoru,vec sam pomislio da su svi neznalice na ovom forumu.
Prije svega nisu neznalice na ovom forumu, već je na tvoje upite baš u ovom topicu dano već bezbroj odgovora i to kvalitetnih i detaljnih! Svakih par dana nekome odgovarat na ono što je već barem 5 puta odgovoreno nije više zabava nikome!

Quote:
REGII kaže: Pogledaj post
Nadam se da su info.provjerene,i malo sam razocaran,jer sam se nado da bi barem mogo dobit privremeni boravak sa HR-obrtnicom.
A,ovako ako sam vas dobro skuzio, ja sa HR-obrtnicom mogu bit koperant nekom Njemackom obrtu ili firmi.I to ako niko od Njemackih ili starih clanica EU nezeli radit taj poso.
Krivo zaključivanje, vjerojatno zato što se ne uklapa u vlastito viđenje problema, ili stoga što su vlastite predođbe drugačije od onih ostvarivih!

Ulaskom u EU za hrvatske građane neće u svim članicama biti moguće slobodno kretanje "radne snage" boravka i rada, kao što je to pravilo za EU građane. Pristupni pregovori predviđaju mogućnost ograničenja od strane svake pojedine EU članice a na njima je da se do pristupa Hrvatske o tome IZJASNE!!!!

No pošto EU pravila i pristupni pregovori NE MOGU ograničavat slobodu trgovine, prometa roba i usluga na nivou PRAVNIH SUBJEKATA, ( čitaj firmi) tako već danas jedan rumunjski obrtnik, zanatlija itd IMA PRAVO ponuditi svoje usluge na teritoriji EU država!

Što će reč..da karikiram i okvirno predočim....

Jedan građevinski poduzetnik, sa regisitriranom firmom, može ponuditi svoje usluge građenja objekata u svakoj EU članici, i to mu se NESMIJE ODBITI...
npr. poduzetni nađe investitora ( ili građanina) koji želi sagradit obiteljsku kuću.....za to angažira ugovorom tog poduzetnika sa registriranom firmom iz Hrvatske....naravno da je arhitekt predvidio u svom planu koliko traje izgradnja jedne kuće ....mjesec, dva , tri ....na ta 3 mjeseca poduzetnik iz HR može doć sa svojom ekipom zidara, armirača, i kaj ti ja znam i izgradit tu kuću!!!!
naravno da za to mora u toj državi prijavit nadležnim organima da on sa svojim radnicima dolazi tu i tu ....na toliko i toliko i dobit će dozvolu ( jer je ne mogu odbiti) u kojoj je navedeno ...Pero Petrić vlasnik obrta, i njegova ekipa u kojoj su
Mirko Mirković -zidar
Jura Jurić - parketar
Mato Matić- estrih polagać----

grade kuću po ugovoru Fritza Ferdinanda iz Frankfurta....u trajanju 3 mjeseca ....

Ili situacija koja je dovela do akcije njemačke carine, državnog odvjetništva itd...

Tvrtka Kaufland je raspisala natječaj za obavljanje poslova skladištenja i komisioniranja 200.000 paleta u razdoblju od 1.01.2012 - 1.06.2012....i taj je posao dobila tvrtka uslužnih djelatnosti Romea Romiča iz BUKUREŠTA ....ili GEZE Mađaroša iz Budimpešte.....

Tvrtka Geze Mađaroša za obavit taj posao treba 250 radnika koji su u radnom odnosu s tvrtkom Geze Mađaroša....i odlaze na tih 6 mjeseci u Heilbronn gdje je skladište Kauflanda i rade u tom skladištu!!!!! Imena su navedena i izdana je dozvola .....Geza Mađaroš je unajmio 40 stanova na 6 mjeseci, potrpao svoje radnike po 6-8 osoba u takav stan, ima kombi ili autobus kojim ih vozi na posao....sve 5!!!!

No Kaufland i tvrtka Geze Mađaroša su zaboravili da MORAJU TE RADNIKE PLATITI 7,86€ po satu MINIMALNO! Najnovije 8,12€ po satu ....za poslove gdje ne treba vrijeme priučavanja, a viličariste najmanje 9,50€ ....Geza Mađaroš je radnike plaćao 4,50€ po satu ....Kauflandu je fakturirao 20€ po satu i radniku ....što je Kauflandu bilo jeftinije nego da uzme radnike preko njemačke firme za unajmljivanje radnika jer njemačka bi uzela poštivajuć minimalnu nadnicu 28€ po satu i radniku od Kauflanda! .....

Pljuc .....racija u Kauflandu, carina kao izvršni organ poreznih organa, DO ...policija ....radnici doma...Kauflandu kazna, GEZI kazna! Posao stoji!

Konzekvenca ....Kaufland uzima preko noći radnike iz Poljske preko njemačke Zeitarbeit firme....taj radnik dobija tih 8€ ....firma fakturira Kauflandu 28€ po satu i to je to!

Quote:
REGII kaže: Pogledaj post
Jer netreba zaboravit da samo 6 mj.nakon sto bi HR trebali uc u EU da Bugarima i Rumunjima istice onih famoznih maximalnih 7 god. zabrane slobodnog kretanja i rada u EU.
Tako da ce za nas HR ostat samo kosti

Jedino sto mi nije jasno,dali bi mi imali isti status sa HR obrtom i firmom?
Njemčak je već sada puna Bugara i Rumunja koji su već preplavili tržište rada i srušili ionako niske satnice u tom sektoru!

Ovdje u mom kraju gdje je sve puno prehrambene industrije koja radi većinom za sve te "diskontere" na pakiranju i komisioniranju imaš možda na 300 ljudi jednog koji govori njemački...ostalo su ili samo poljaci ili mađari ili rumunji!!!!!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline