Pogledaj jedan post
Old 31.07.2017., 12:00   #41
Ja mislim da je za realan odgovor na pitanje uvodničara neophodno napustiti krajnosti, je-nije bitan novac, stil života i slično. Te da je realno uzeti u obzir i tradicionalne rezone, očekivanja s ovih prostora, baš kao i specifičnosti pojedinog slučaja.
Uvjerena sam naime da je novac to manje bitan ikome, što god ga ima češće za ugodan život bez borbe za njega i egzistencijalnih problema. Također, mislim da je definicija meni, nekom drugom ili trećem, što je to ugodan i bezbrižan život, također vrlo važna. Dakle backgraund oboje partnera. Odnosno da je konkretno oko novca najvažnija riječ dovoljno.
Dok sam uvjerena da su ostale razlike koje uglavnom prate razlike u plaćama puno važnije i mnogo puta neprelazne. Interesi, obrazovanje, očekivanja, odgoj djece, ambicioznost, koješta još.
Mislim, sve u svemu, da bi bilo korektno reći da naprosto ljudi sa sličnim backgarundom, stupnjem obrazovanja, društvenim položajem i plaćom imaju nešto više šanse za opstanak veze ili braka, ali da se to ne može smatrati pravilom bez izuzetka niti garancijom. Tek nešto pouzdanijim temeljem za budućnost s manje prijepora i nesuglasica.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom