Tema: Alkohol
Pogledaj jedan post
Old 10.04.2003., 23:45   #5
Re: alkohol

Quote:
klaudija kaže:
Ovo je tema za zdravlje, frendica moja svakodnevno pije alkohol i to se primjeti, očito više ne pije u društvu nego sama, kako joj pomoći...
Vrlo vjerojatno ce ona negativno reagirati kad/ako joj se kaze da ima problem. Negiranje je, cini mi se, tipicno.
Sad, probaj ju nekak natjerat da si prizna da ima problem i da pronadje motiv da to rijesi. Ako ti je stvarno dobra prijateljica, mozda joj mozes pomoci da identificira sto je to tocno muci. Na koncu konca, to je njezina bitka i ona sama mora proci kroz to. Svejedno, pokusaj. Sto vise situacija joj stvori u kojima nije primjereno pit. Ja sam imala prilike vidjeti kakve strahote alkohol moze napraviti, mozda i ti pronadjes nekakav primjer pa joj ga neprekidno guraj pod nos. Neka joj ne bude neugodno. Nije strasno dovest se u to stanje, nego ostat u njemu. Tko moze garantirat da se bilo kome od nas nece dogodit da se jednom u zivotu na necemu "posklizne"? Ili je probaj natjerat psihicu zbog nekog stotog razloga pa ce vec on sam skuziti i reagirati.
O stetnim posljedicama mislim da nije potrebno govoriti. Postat ce stara sljokara crvenog nosa i unistenog organizma, poluluda smrdljiva ovisnica koja pice voli vise od iceg na svijetu.
Drzim fige i njoj i tebi - da ju ne ostavis.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom