Pogledaj jedan post
Old 11.12.2007., 22:58   #10
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Nsar-ibuprofen (neofen...),diklofenak (voltaren..),piroksikam (lubor...),naproksen (nalgesin...),ketoprofen (knavin,ketonal...)
Moja rodica sa 25.g imala gastritis,a kroz 2 godine i čir na želucu.Toliko o mladosti.Najlakše je njima otpilit pacijenta.
Mučnine,povraćanja,nepodnošenje slatkog,kiselina (sokovi) su simptomi upale želučane sluznice (gastritisa).
Vitamin C te eventulano brusnica (ako ti nije i od nje muka te povećana kiselina) za H.pylori,ali moraš s nečim kontrolirati i lučenje kiseline.Preporučam sladić 4-6 tjedna (nikako duže) ukoliko nemaš problema sa bubrezima i krvnim tlakom,a nakon toga se može nastaviti s mažuranom (može jako dugo).
Alternativno uz vitamin C biljke sa sluzima i kamilica da se zaštiti sluznica (ipak je to kiselina).Obavezno piti po propisu (3-5 puta dnevno) u dovoljnoj količini i dovoljno dugo.Npr.kamilica se radi od 3g/250ml vode,a ne od 1 vrećice (1-1.5g).
Od mrvljenih sjemenki lana i korijena sljeza se rade macerati u hladnoj vodi-5g/2-3 dcl vode
.

e vidis, ja neki put nesto pojedem, pogotovo ako je kiselije (tipa, previse zakiselim salatu ili jedem jabuku) i bude mi mucno i MORAM pojesti nesto slatko, cokoladu ili kolac, i to mi nekako smiri zeludac ... valjda sam si to zabrijala, ali onda mi je lakse... a to se kosi s ovim nepodnosenje slatkog - ponekad mi je to jedini lijek ... ako mi je mucno, od vode mi je jos gore. i sokova.

kako mislis po propisu? jel imam negdje kupit te sve cajeve za gastritis ond protiv njega? ili? hoces mi tu napisat tocno sto trebam radit? ako te previse gnjavim, nemoj se zamarat, budem otisla u neku biljnu ljekarnu... ali ne u bio&bio, tamo sam zadnji put cula nekoliko nebuloza (vise se ne sjecam o cem smo pricali)
__________________
pratim te

Zadnje uređivanje phyto : 07.01.2008. at 20:34.
lioness is offline  
Odgovori s citatom