Pogledaj jedan post
Old 19.07.2008., 16:16   #2
Quote:
Warren kaže: Pogledaj post
(Milane, dira me Hakala) - U Pomoc Braco Srbi, pobise nas Bosnjaci ! (Junastvo HVO-a Travnik )

Dali se neko sjeca ovog dogadjaja.

http://www.youtube.com/watch?v=dLEhpckevow

Masovna bjezanija "junaka" HVO-a iz Travnika prema Vlasicu.

Hrvatski vojnici, njih skoro 800, nakon agresije na Travnik i mnogbrojnih zlocina nad Bosnjackim civilima,tokom bosnjacke kontraofanzive napustaju borbene linije i masovno bjeze ispred Armije BiH i El Mudzahid Jedinice.

Spas traze kod "brace" Srba na Vlasicu. VRS odma ih smjesta u logor Manjaca i koristi za razmjenu sa Srpskim zarobljenicima koje drzi HVO.

Volio bih znati dali su ovi isti posle bosnjackog-hrvatskog Wasingtonskog sporazuma isli u borbu protiv "brace" srbadije sto ih je spasila na Vlasicu.


Mogu zamisliti kako je bilo cetnicima u sumi.
Jedu oni mirno, odmaraju se, kad eto stize horda HVO-a, predajemo se.
Zasto bre?
Pa pobise nas Turci. Predajemo se vama. Mi smo braca hriscani.
Nema problema, hajte vi fino spustite oruzje, mi vas vodimo u Manjacu. Vi niste zarobljenici, vi ste nasi gosti, samo nema vama povratka kuci dok HVO ne pusti nase borce.
I onda je svizac zamotao cokoladu a vi zavrsite kao najbroniji narod na 30% teritorija.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline