Pogledaj jedan post
Old 06.01.2010., 23:36   #16
Quote:
plavi1 kaže: Pogledaj post
Poštovani !

Vlasnik sam etažne peći Centrometa CEK 23B, sa kojom grijem jednu etažu kuće već 5 godina i peć isto odrađuje odlični (sobne temperature su od 24 - 28 stupnjeva). Dimnjak mi je promjera 14 i visine cca 7 metara.

Kada otvorim vrata ložišta da bi naložio (kroz vrata ložišta) skoro svaki put mi izlazi velika količina gustog dima, isto se izbjegne, nije pravilo, kada je u peći ostalo samo žara. Također kada palim peć ne smijem otvoriti donja vratašca da uđe više zraka jer počinje dimiti na sve strane (iz gornje ploče i vrata ložišta). Dimnjak moram čistiti svakih 10 - 15 dana, kao i peć (napravi se talog "suhog" materijala između ložišta i završne ploče). Što se tiče dimnjaka na istome nemam nikakav završetak - samo viri keramički element schiedel, te se na visini od cca 1 metar napravi toliko gareži da se skoro zatvori skroz otvor dimnjaka. Termostat je spojen tako da otvara kada se temperatura u kotlu podigne do 65 stupnjema i inaće peć grije odlično.

Da li mi netko može pomoći svojim iskustvom. Unaprijed zahvaljujem
Ja ove jeseni radio CG, imam dimnjak zidan ciglom jedinkom promjera 15x30 dužine 5.2m cca. Imam isti problem kad naložim prvih pola sata se hoće dosta dimiti iz peći, jeli to zbog drva? Drva su ovogodišnja rušena u 8mjesecu.
Sreća pa mi je kotlovnica prostorija do garaže pa se ne dimi unutra.
lovro2008 is offline  
Odgovori s citatom