Tema: Klima
Pogledaj jedan post
Old 02.05.2013., 10:13   #6162
Molim pomoć! U kući sam imao instaliranu split klimu Vivax ACP18CH53GACA2C

VIVAX COOL, klima uređaj, ACP-18CH53GACA2C, 5.1kW, hl/gr, VIVAX, Kapacitet hlađenja 5 kW, Kapacitet grijanja 5,8 kW, Ekološki plin R407C, Energetska klasa hlađenja D, Energetska klasa grijanja D, Funkcionalnosti sleep mode,timer, Ostalo bio filtar,dust filtar, Protok zraka 850 m3/h.

Klima je radila oko 8-9 godina. Prošle godine mi je iscurio plin i nije hladila. Nakon toga su mi serviseri nadopunili klimu s plinom, ali nakon 6-7 dana opet nije hladila (opet je iscurio plin). Zatim su mi opet napunili plinom a kako je srećom bio kraj sezone, izdržalo je taman koliko je trebala hladiti.

Serviseri su mi rekli da vjerovatno vanjska jedinica pušta plin i da bi ju trebali skinuti, odnijeti u servis, pregledati, popraviti gdje curi (ako uspiju), montirati natrag i ponovo nadopuniti plinom. Pretpostavljam da bi me sve to zajedno koštalo više od nove klime, s time da opet imam stari uređaj koji se opet može pokvariti svaki čas, tako da sam odlučio da kupim novu klimu ekvivalentne snage itd.

Ono što bih htio je da iskoristim postojeće instalacije i samo skinem stare jedinice i montiram nove. Budući da pretpostavljam da ne idu sve instalacije na sve klime (ne znam o čemu to ovisi?), trebao bih savjet koje klime kojih proizvođaća mogu montirati na postojeće instalacije.

Premjerio sam cijevi: manja cijev ima promjer oko 6 mm, a veća cijev ima promjer oko 13 mm. Plin u uređaju je bio R407C.

Nekako pretpostavljam da bi Vivaxovi novi modeli trebali biti s istim priključcima, ali nisam siguran jer vidim da imaju drugi plin (R410A).

Hvala unaprijed.
DMan is offline