Tema: Klima
Pogledaj jedan post
Old 04.05.2013., 02:03   #6167
Pozdrav svim znalcima i zaljubljenicima u klima uređaje

Trebao bih pomoć prilikom kupnje klima uređaja.
Naime, radi se o stanu, stara zgrada, praktički potkrovlje = po ljeti pakao. Konkretno bih htio hladiti spavaću sobu od cca 17 m2 i visine 2.80 m u kojoj su još i komp i tv koji dodatno griju
Znam da nije pametno "spavati s klimom", ali već zadnjih par dana se budim xy puta okupan znojem tako da znam što me čeka tamo negdje npr 01.07. kad temperature vani budu +45°C. Jedino mi je rješenje klima ili spavanje u podrumu
Već sam se raspitivao kod lokalnog montažera klima uređaja, ali iz iskustva znam da općenito takvi majstori (bilo da se radi i o veš-mašinama) uvijek imaju dosta sužene poglede i forsiraju samo jednog proizvođača/model.
Uglavnom, dobio sam savjet za GREE inventer (da potražim u Metro-u). Majstor mi je pol sata pokušao objasniti što točno znači inventer, tako da smo u jednom trenutku došli i do sinusoida (gdje kao stara tehnologija abnormalno odskače, a ova nova inventer tehnologija poprilično lako drži konstantnu temperaturu). Još je rekao da ta GREE spada u AAA energetski razred i da je do 40% manji potrošač od starih klima (kako vi to tu nazivate on/off klime), da je praktički nečujna, da može grijati i kad su vanjske temperature do -15°C te da ju on koristi umjesto plinskog grijanja jer mu je tako jeftinije. Ako je to točno, i ja bih ju koristio i za grijanje, iako mi to nije bila prvotna namjera. Da, još je rekao da GREE nije ništa lošiji od ostalih razvikanih imena (tipa Samsung, LG i sl.) gdje puno novaca ode samo na ime

Dakle, suma sumarum, što bi mi preporučili za oko 3000 pa ajmo reći i 3500 kn (bez montaže)?
Johnny Depp is offline