Pogledaj jedan post
Old 27.08.2013., 21:44   #7737
Quote:
pebbles kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Dakle, dragi i ja možemo sveukupno skupiti 60000€ uz dizanje kredita na manji dio tog iznosa. Imamo svoj plac, na kojemu se trenutno nalazi montažna prizemnica koja ima sve papire (a i dovedeni su svi priključci). Prizemnica je gotovo sličnih gabarita planiranoj kući (također prizemnici) koju želimo sagraditi na njenom mjestu (radilo bi se o malim preinakama gdje bi nova kuća dužom stranom izašla za 1,5 metar van gabarita postojeće prizemnice koja se mora srušiti do temelja- te mi je jasno da bi se za tih par kvadratnih metara moralo još doplatiti papirologije)Pitanje glasi, je li nam taj novac dovoljan za 'ključ u ruke' , te može li se takva gradnja voditi pod renoviranjem/obnavljanjem obzirom da je postojeća montažna zgrada u vrlo lošem stanju.
Ključ u ruke IMO ti je najskuplja opcija. Jeftinije budeš prošla ako budeš ako budeš materijal tražila sama, a dogovorila samo posao.
Savjet je da sa jednim majstorom dogovoriš Roh bau do pod krov, a za ostale faze tražiš odgovarajuće ponude od istog ili drugog majstora (struja, voda, žbukanje, stolarija, podovi, grijanje i dr).

Uglavnom, trebat ćeš novi projekt za kuću što je sa troškovima geodeta cca 3000E. Nećeš trebati plačati komunalne i vode doprinose ako je postojeća montažna kuća legalna, kao ni priključke (struje/vode/kanalizacije/plina i sl.) ako ih postojeća kuća već posjeduje.

Neznam kakav ti je plan za kuću, ali sa nekih 65 000 eura, ako budeš pažljivo trošila i ne birala baš najskuplje materijale možeš bez problema sagraditi i urediti prizemnu kuću ( od cca 100tinjak kvadrata) do faze useljivosti.

Da imam vremena potrošiti par sati na računanje, mogao bih ti približno reći koliko bi ti bilo dovoljno...
nikicam2 is offline