Pogledaj jedan post
Old 03.02.2017., 20:17   #5975
Quote:
milijunaš kaže: Pogledaj post
Ti u stanu možeš biti 10 godina 2x5 godina, tako su rekli, o otkupu nije bilo ni riječi kao što sam naveo gore u postu, ali kada bi čovjek znao da i ako ne bude otkupa stječe pravo na taj stan odnosno stanarsko pravo nakon 10 godina kao što je prije po zakonu bilo, sad da li je taj zakon aktivan ili ne to bi trebalo negdje provjeriti, primjer u bivšem sistemu nakon 10 godina stječeš stanarsko pravo, u Austriji također imaš stanova gdje stječeš stanarsko pravo,znam nekoliko osoba koje su stekli stanarsko pravo pa ga prodali nekomu drugom, i sad taj je u stanu za tu neku malu najamninu,.

Znači, ne mora ga dati da ga otkupimo, neka nam da nakon 10 godina stanarsko pravo i zaštićenu najamninu kao ovima u socijalnim stanovima i da ga mogu koristiti dok sam živ,.

Al kad čovjek ne zna što ga očekuje sutra ne za 10 godina,.

Volio bi da se jave ako takvih uopće ima koji su uzeli stan pod najam 2009/10 i već ih po drugi put produžili,znači njima istječe za 2-3 godine drugi najam,onda bi se točno trebalo znati što i kako će biti i sa svima nama ostalima,.


Čitao sam za posove stanove di su ljudi uzeli na 5 godina da imaju pravo na otkup nakon 5 godina ili 3 godine i najamnina im ulazi u otkup ali ako nakon 5 godina ga ne oktupe moraju ga napustiti,sad koliko je to točno ne znam,dok je u našem slučaju da imamo pravo biti 2 x 5 godina znači 10 a po starom zakonu ako si negdje 10 godina stječeš stanarsko pravo,sad je pitanje da li to uopće postoji u zakonu,.
živim u stanu pod takvim ugovorom ali ako nakon 5 godina ne odlučimo kupiti, možemo nastaviti živjetu u najmu ali nam više ne nude mogućnost da nam se odbiju novci od najma ako ikada odlučimo kupiti taj stan. nikakvo vremensko ograničenje nemamo, ni 5 godina, ni 10...
petra_:) is offline  
Odgovori s citatom