Pogledaj jedan post
Old 12.09.2011., 14:06   #3
Quote:
Parsley kaže: Pogledaj post
U biti, Holden jest zreo. Razmišlja na zreo način iako su njegovi postupci upravo suprotni.
To je konflikt u njemu: neminovno sazrijevanje i borba da se to ne desi. On odrasta, a to ne želi, trudi se ostati dijete, a spoznaje da to ne može. Možda misli da će se kao odrasla osoba morati suočiti sa stvarnim životom, nesvjestan da on već živi pravi život.

Čini mi se kao da ga je prestanak djetinjstva izenadio, nije bio spreman na to. Pije, puši, uzima od zrelosti što mu paše, ali ne i seks. Imao je priliku s prostitutkom, ali ona mu se činila poput njegove vršnjakinje koja živi život odrasle osobe. Mislim da ga je to prepalo: vidio je odraslu osobu koja je njegovih godina.


Quote:
A čini mi se da je uvelike na njega utjecala bratova smrt, mada može biti da je on jednostavno tako osjetljiva osoba i da ga nepravda i licemjerje užasno smetaju.
Vjerojatno kombinacija i jednog i drugog. Bio je dijete kad je izgubio brata, idealizirao ga je. Smatrao ga je tako savršenim zato jer je bio dijete, kao što to sada čini sa svojom sestrom. Djeca su čista i prekrasna, odrasli su zli i pokvareni.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom