Pogledaj jedan post
Old 17.09.2013., 17:10   #232
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Prolazi za dlaku Za dvoje je granica 65m2. Pogledaj si ovdje: http://www.zakon.hr/z/69/ članak 11.a

Kaj se tiče prvog posta, sve si dobro pohvatala, ali moj prijedlog je sljedeći redoslijed:
Kupoporodaja
MUP (promjena adrese/boravišta i zahtjev za novu osobnu)
porezna
gruntovnica

Čini mi se da kasnije ima manje hodanja po institucijama, ak se prvo odradi MUP (to ti je jedno popodne posla) i poberu tamo potvrde o promjeni adrese/boravišta koje onda možeš davati na svim drugim institucijama i odmah te svi vežu uz tvoju novu adresu... Za gruntovnicu mislim da nema nekog roka kad trebaš dati zahtjev za uknjižbu, ili je on duži, sad se ne sjećam, pa bolje odraditi prvo ove koji imaju rok (MUP-15 dana i Porezna-30 dana)
haha, bas za dlaku..stan je 64,03m2 ali da je stan veci od 65, jel se placa porez na to sto prleazi 65 ili opet na sve? ako si oslobodjen je li..to me sad zanima jer sam znatizeljna po prirodi
Hvala ti na odgovorima, pomaze stvarno.. jos sam nesto procitala da treba predignit potvrdu da ne posjedujem vec neku nekretninu koju treba prilozit poreznoj za oslobadjanje od poreza?gdje to tocno uzimam? na katastru?
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom