Pogledaj jedan post
Old 08.05.2016., 15:47   #55
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja baš i nemam iskustva s virozama s povraćanjem (nasreću, nismo puno od toga bolovali, malu muče bronhitisi), ali vjerujem da se i tijekom takve bolesti možeš s djetetom pojaviti kod doktora, pa makar po ispričnicu.

Isto tako vjerujem da je teže roditelji muljaviti za izostanak ako već mora i liječniku, tj. nije dovoljna samo poruka u informativku da je dijete bilo bolesno. Ipak je to jedan korak više za napraviti da bi se nešto smuljalo. A da se brljavi i s liječničkim ispričnicama, brljavi se. Ali to je već na njihovoj savjesti i podložno njihovoj kontroli, nije to na učitelju da propituje.
naravno da se mozes pojaviti. penzicima je to vid socijalizacije

al na nekim temama sam citala kak su kod doktora guzve i kolko dugo se ceka.
i kolko je to roditeljima koma
treba li uopce poluzdravo dijete visiti u cekaonici?
ili jos gore, dijete nakon sto je odbolovalo i izlijecilo se, prosetat do doktora po potvrdu da je zdravo (osim ako se ne radi o bolsti za koju je trebalo med lijecenje i potvrda da je zdrav za kolektiv i svakodnevne obaveze/ond ili nije zdrav)

kolko god se vama cinilo da je to samo jedan komad papira, za taj komad papira sestra mora uzet knjizicu djeteta, ukucati maticni broj, otvoriti karton, zabiljeziti da je bila bolest, isprintati taj papir,udarit zig....a i teoretski doktorica bi barem trebala vidjeti pacjenta, rec mu dobar dan, pogledat grlo ili nesto....
mislim da se isto ne moze izvesti ispod 3 minute (ak ne padne sustav ), pa to pomnozi sa brojem takvih pacijenata u danu, i dodaj one koji su zaista bolesni kao i one koju su tesko bolesni i koji zaista trebaju lijecnicku pomoc sto prije.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom