Tema: Podjele
Pogledaj jedan post
Old 22.09.2009., 13:29   #6
Ma ja, čovjek bi stvarno pomislio da ima istine u tome, čak se pravdaju sukobljavanja sa muhadisima tako što se ograničava praktični i onaj 'sunnet iz teorije'. Ta teorija diktira paktiku. Izmišljotine sufija ne može opravdati 'vagon' sufijskih i šiitskih izmišljotina. A očekivao sam ko će se naći na ovoh temi da usmjerava brata Tamiju.
Sam kažeš kada si osjećao najveci iman, to si sam rekao. Ako misliš da vratiš taj iman, smogni snage i vrati se iskrenim, kloni se stalnih grijeha, koji su te i doveli do tog stanja. Nikakve ti priče ne mogu pomoći, nikakve teorije, dok ne odagnaš od sebe velike grijehe koji su te o otjerali sa istine.

Stoga, vrati se sebi, vrati se istini. Slast imana si okusio, imaš znanja o onome što si radio, nije ti teško ostaviti prohtjeve duše, jer znanje i posljedica tog nepraktikovanja se obistinila na tebi, sam si sebi pouka i dokaz koliko se čovjek ponizi kada ode od istine.

@Shady, ma koliko ti pričao o AIO i poturao svoju mržnje tu, nema to fajde, čovjek zna šta je tada imao u srcu, šta je tada osjećao, a nije bio sufija.
@asad, kada dokažeš one svoje laži iz naše zadnje 'rasprave' od tebe se može nešto i čitati, do tada, okani se potvaranja i laži, izmišljanja iz svoje glave i davanja zaključaka na osnovu svoje mržnje prema sunnijama.
@Tamija, asad je šiija (kao i Shady, pitaj ih!?), i on ti može samo reci na osnovu svoje mržnje koju je naučio iz svojih šiitskih knjiga. Ako ti treba više, čitaj ranije teme na kojima se pojavljivao i blatio sve alime sunnija. Dovoljno ti je brate moj ono što znaš do sada, samo smogni snage i ostavi te velike grijehe koje činiš i koje si činio, klanjaj brate istiharu, pokaj se Allahu i moli ga da ti vrati bar malo onog svjetla koje si ranije nosio. Čitaj!

Edit: Složit ćemo se (ja i ti) da ti ne treba sufizam, da ti treba istina i svjetlo, da ti treba ono što će ti dušu očistiti i tebi dati 'Džennet' na ovom svijetu.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline