Pogledaj jedan post
Old 24.05.2009., 18:14   #89
Nekrenine – Vlasnistvo odredeno Cesticama

Zanima me kakav je vlasnicki polozaj kad je vlasnistvo odredeno cesticama ili dijelovima cestica – znaci kad na vlastickom listu vlasink ima ispisane cestice ili dijelove njih .

Jasno mi je da su cestice strogo definirane na katastarkom listu I da se to neda mjenjati .Isto mi je jasno sve ispod I iznad tih chestica pripada upisanom vlasniku .

Ali primjerice jedna zgrada u jednom starom primorskom gradu koja je s orginalnog pregradivana na stanove I dogradivana sada posjeduje ulaze s vise ulica to znaci da se cestice nalaze na vise adresa I vlasnisto je rastrkano po katovina – ali se vlasnisto zna – kao stan na 2 katu - 45 kvadrata adresa ta I ta.

Kod kupnje ili prodaje nekrenine koja se nalazi u toj zgradi kako onda pretvoriti tu nekreninu u neku kvadraturu ili adresu a da to ima nekog pravnog efekta.

Isto mi je nejasno kako porezni ured odredi porez na takve nekretnine (vlasnik cestice nemora posjedovati sve ispod I iznad nje – to je svima jasno) – da li porezni ured na neki nacin onda sam odreduje kvadrature/vlasnistvo koje pripada tom vlasniku upisanih cestica (pitanje oslobodenje poreza ).

Zbunjola velika
Stribor&Emma is offline  
Odgovori s citatom