Pogledaj jedan post
Old 04.06.2009., 20:50   #98
Kako do vlasničkog lista?

Ponuđena mi je na kupnju nekretnina za koju sam ustanovila da nema vlasničkoga lista. Stan je otkupljen 1995. godine od poduzeća koje danas više ne postoji i koje nikada nije knjižilo vlasništvo, tako da stan danas još uvijek glasi na privatnu osobu koja je nekretninu prodala 1970. godine. Kada je stan otkupljen, nositelji stanarskog prava također nisu knjižili vlasništvo i kupoprodajni ugovor nikada nije uknjižen u knjizi položenih ugovora. Nekadašnji nositelji stanarskog prava, sada vlasnici koji nude nekretninu na prodaju imaju u rukama jedino kupoprodajni ugovor o otkupu stana i ništa više. Koji je postupak knjiženja vlasništva nad tim stanom? Koliko mi je poznato više nije moguće knjižiti vlasništvo u knjizi položenih ugovora, a vlasnički list ne mogu izvaditi kada se još uvijek kao vlasnik vodi osoba koja je prije skoro 40 godina prodala nekretninu jednom tadašnjem poduzeću. Koji je prvi korak u knjiženju toga vlasništva i koliko je dugotrajna ta procedura? U kojem postotku se umanjuje tržišna vrijednost nekretnine u ovom slučaju ako se netko odluči na kupnju?
Donata is offline  
Odgovori s citatom Received Warning