Pogledaj jedan post
Old 26.04.2011., 12:16   #843
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Ovo prvo baš i ne štima s drugim - kuća ima dozvoli za to da bude sagrađena *i* na susjedovom zemljištu?!
E to ne znam, tj ne razumijem se u to. Postoji građevinska dozvola za kuću, postoji pismeni pristanak susjeda da se slažu s gradnjom kuće(to je dokument iz 1971. koji ne znam kako se zove i za koji sam pitao), i u rješenju gdje su sudili oko međe se spominje da je susjedov otac pristao da djed kućom uđe u njegovo zemljište. O tome ne postoji pismeni dokaz, i nema svjedoka.

Dakle kuća ima građevinsku dozvolu za gradnju takva kakva jest, ne znam je li dozvola za točno to mjesto gdje se kuća nalazi(eventualno je kuća pomaknuto metar zapadno). Susjedi su morali potpisati da se slažu s gradnjom, i to su tada napravili, problem je što djed tog papira nema i ne zna kako se dokument zove. Geodet koji je ucrtavao kuću kaže da bi za sad bilo dovoljno i to rješenje iz '87, da se vidi da postoji pismeni dokaz o tome kako stvari stoje, a da se susjed može ili složiti i potpisati, ili se mora žaliti na utvrđeno stanje.

Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Tko radi snimak postojećeg stanja, i što može biti dokaz o gradnji prije '68?

Da imam neki papirnati dokaz o gradnji prije '68, problem bi bio riješen.
nedavno sam imao slične probleme, i rečeno je da objekti sagrađeni nakon '68 moraju imati građevinsku dozvolu, a stariji ne moraju, ali moraš imati svjedoke koji će to potvrditi(ili neki drugi dokaz)

problem je što je odonda 43 godine, pa može biti i problem naći ljude koji će to posvjedočiti, tko se sjeća da je bilo baš prije '68 itd

Zadnje uređivanje Alejandro_000 : 26.04.2011. at 12:21.
Alejandro_000 is offline  
Odgovori s citatom