Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 07.03.2012., 19:58   #941
Quote:
ivich 37 kaže: Pogledaj post
ovako piše Myasthenia gravis i.o
poslan sam na EMNG na Rebro kod dr Bilić, i to idem sada krajem 3mj. osjećam slabost u nogama i rukama u nekim položajima, kad idem nešto radit i neku šlampavost neku nespretnost, ne znam kako bi ti objasnio. moram još napravit pretrage anti nachr antitijela i antimusk antitijela, T4, TSH. piše zjenice uredne, zatvaranje očiju u punom opsegu, što se tiče EEG mozga i to kad su mi snimalai sve je u redu. nekad mi je teže žvakat, te podići se iz ležećeg u sjedeći položaj, ma nemam pojma više ništa, valjda će mi sada to u zgb-u sve reći točno koji je tip i šta je. hvala ti na poruci!
Po ovome što si opisao, udovi su ti zahvaćeni, žvakanje, a pomalo ustvari cijelo tijelo, jer kažeš da ti se teško nekada ustati iz ležečeg položaja... po meni, rekla bih da si kao ja - zahvaćeno cijelo tijelo. Jedino što mogu reći jeste - ako si okružen ljudima koji te vole, ne bi trebalo biti preteško pomiriti se sa novonastalom situacijom, nadam se da ćeš uspjeti doći do stadija da u svemu uspiješ naći nešto pozitivno. Pišem to, jer sam ja se razboljela u ranom djetinjstvu, trebalo mi je vremena pomiriti se s time, no razlika je dobiti bolest i dijagnozu kao dijete, i kao odrasli čovjek sa vlastitom obitelji. Samo se nadam da ćeš uspijeti brzo se pomiriti sa svime, i sjeti se, ovdje možemo pisati o svemu, bilo veselo, ili izbacivanje ljutnje, frustracija itd. pa ako ti ikada zatreba, samo se raspiši.
Da, antitijela se uvijek moraju provjeriti, svi smo to kad-tad radili.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom