Pogledaj jedan post
Old 19.11.2012., 12:58   #69
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
na ovaj način ćete ubit temu i pretovrit je u jalovo i primitivno prepucavanje dviju "nacionalnih" istina.

tužilaštvo u hagu je napravilo sramotnu stvar što nikoga nije optužilo za progon 170 000 hrvata iz središnje bosne i sjeverne hercegovine.
istovremeno je za progon 50 000 muslimana podiglo 50 optužnica. to je sramotno od tužilaštva.

no držite se konkretne teme, za ovaj sud je sporedno jesu li šestorica htjela mijenjat granice, ustave, predsjendike i premijere. jel država, paradržava, vojska ili milciija. za sud je relevantno jesu li organizirali progon bošnjaka i u kojem periodu i u kojem obujmu i na koji način!
sud nažalost neće moći suditi za progon hrvata, jer carla del ponte to nije htjela procesuirat!
Moram priznati da prvi put čujem ovu brojku od 170k prognanih Hrvata. Sudeći po tvojim postovima na ovoj temi, činiš mi se kao vrlo razborita osoba, pa bih te molio da me uputiš na neki neovisan izvor koji navodi taj broj. Znam da nije tema protjerivanje Hrvata, ali me zanima čisto radi moje informiranosti. Ja sam pisao na temelju osobnih iskustava i mislim da je ta brojka ili prenapuhana ili izmišljena. Uzimam ju s velikom rezervom isto kao kada recimo Obrad Kosovac neki dan izvali da je na Vukovaru ubijeno 15000 neprijateljskih vojnika, uništeno 300 tenkova i 15 aviona.

Nije mi namjera ni na koji način trollati ili nešto. Druga je priča što me pravovjernici tako doživljavaju. Znam da je takvima sloboda mišljenja i govora nešto strano.

Osvrnuo bih se na tvoj drugi paragraf. Nije li nebitno za kontext optužnice ovo što si naveo? Kada bi tako nadovezivali stvari vratili bi se na početak povijesti. Poanta je da se zločin ne opravdava drugim zločinom.
__________________
Patriotism is the last refuge of the scoundrel.
anarchello is offline