Pogledaj jedan post
Old 20.03.2014., 14:32   #211
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Nije da se ljudi nigdje ne uklapaju, već možda nisu shvatili s kime se uklapaju, te pronašli takve osobe.
Upravo tako.

Mislim da je taj osjećaj neuklapanja više svojstven mladoj populaciji u adolescenciji.
Osoba je tada izuzetno zbunjena oko potrage za identitetom, potrebe da se negdje uklopi i pronađe svoje mjesto.

Svatko se negdje može uklopiti. Naravno, osobe koje dijele neke interese manjine, teže će pronaći svoje mjesto i društvo, od onih koji su više prosječni- izlasci, nadmetanje, potrebe za eksperimentima, prelaženjem granica.
Svatko bi trebao prepoznati što mu odgovara, gdje se uklapa i pronaći okolinu koja će mu davati potporu da se razvija.

Ne mislim da je kompromis po tom pitanju dobra stvar, kad se osoba pokušava prilagoditi nekom društvu ili skupini s kojom ne dijeli iste interese i vrijednosti. Za tim se često poseže, jer alternativa da osoba bude osamljena, posebno u osjetljivim godinama, teško pada mladim osobama.

Primijetila sam da čak mnoge zrelije i odrasle osobe također pokušavaju uklapati u društva za koja je jasno da im ne odgovaraju i da ne dijele gotovo nikakve sličnosti.
Po mom mišljenju, za to je potrebno puno kompromisa i vlastitog odricanja.
Ne vidim zašto bi se itko stavio u takvu situaciju, osim ako se ne radi o eksperimentu i stjecanju novog iskustva.
Valjda se radi o strahu o osamljenosti, ali mislim da je to nezavidna situacija, u kojoj ne može biti puno uspjeha niti sreće za onoga koji se prilagođava.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom