Pogledaj jedan post
Old 09.10.2017., 19:54   #10
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Floskula koju vjernici ponavljaju da bi vlastiti izbor sebi prikazali boljim i dozivljavali se kao "visi evolucijski stupanj", nema nekog posebnog argumenta za istu van toga.

Evo mogu i ja jednu: pocetak je slijepo vjernicki, iduci stupanj je reaktivno ateisticki, treci je istrazivacko vjernicki, a cetvrti istrazivacko ateisticki. - Naime takav scenario sam visekratno vidjeao kod pojedinaca. Nravano u trecj fazi su voljeli ove iste gore citirane floskule Ali i bilo koji drugi scenario, nije da ima nekih pravila. Znam ljude odgajane kao vjernike koji su ostali vjernici, odgajane kao ateiste koji su stali ateisti, one koji su imali jednu promjenu, dvije promjene... Zato i jest isprazna floskula.

Sve to proicirati ma velike brojke velikih drustvenih masa ionako nema smisla.
Zapravo sam preformulirao heisenbergovu izjavu koja kaže da prvi gutljaj iz čaše znanosti ima okus po ateizmu, a na dnu čaše znanstvenika čeka Bog.

Ako hoćeš hegelovski, sinteza ne može ne sadržavati tezu u sebi.
Antiteza ne poništava tezu u sadržaju sinteze.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom