Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 23.04.2017., 01:44   #5175
Quote:
Nisam ja taj koji reklamira prevarante i šarlatane nego taj 'lik'.
Uglavnom si krivo shvatio poantu.
Jedini, ispravni, pravi put do zdravlja je u direktnom kontaktu sa prirodom.
Super da ima knjiga i na tu temu.
Pobogu, misliš li da je to loše ?
Quote:
I ne vidim kakve točno veze ima što netko živi ili ne živi u skladu s prirodom ima sa iznošenjem činjenica
.
Neki koji tako žive, imaju iskustva i rezultate.
Nisu li to činjenice ?
Quote:
I ja smatram da živim u skladu s prirodom
Najvjerojatnije si u zabludi, i to samo tako misliš.
Koju vodu piješ ?
Kako, i što jedeš ?
Koliko si na friškom zraku (vrt, šuma, dalje od grada) ?
Quote:
, i ne volim kad netko pokušava iskoristiti tuđu patnju i strah od bolesti.
To ni ja ne volim.

Quote:
Većina ovih 'svjedočanstava' (da ne kažem opet 'svako') ima istu fabulu - kreće sa slučajnim dijagnosticiranjem zloćudne bolesti,
Jel se karcinomi dijagnosticiraju slučajno ili namjerno ?
Quote:
zatim dijagnosticirana osoba sama radi istraživanje i otkriva drugi put od onog koji mu nudi moderna medicina
,
Put moderne medicine u slućajevima raka pluća, jetre, mozga, gušterače, kostiju.. ne treba niti komentirati previše.
Uglavnom teži oblik patnje za samu osobu i za njenu obitelj, kemoterapije od kojih oslabe i bude im zlo, te im imunitet padne na samu nulu, načekavanja po bolničkim hodnicima, kontrole, invazivni pregledi, zračenja .....bez mogućnosti izliječenja.
Ja bih osobno radije umro pod šljivom, nego to prolazio.
Dok vidiš, postoje prirodne, zdrave metode, koje i daju rezultate, i nije loše , da se i napišu knjige, i iznesu svjefočanstva onih , koji su to i prošli.

Quote:
zatim shvaća da je cijeli život proveo na pogrešan način,
I ako to dobro shvati, na pola puta je, druga polovica je znanje o hrani, prirodi i disciplina.
Quote:
odbacuje preporučenu terapiju i odvažno kreće putem prirode
Da, onu terapiju koju sam spomenu , no evo još jednom-
Uglavnom teži oblik patnje za samu osobu i za njenu obitelj, kemoterapije od kojih oslabe i bude im zlo, te im imunitet padne na samu nulu, načekavanja po bolničkim hodnicima, kontrole, invazivni pregledi, zračenja .....bez mogučnosti izliječenja.
To ti nazivaš terapijom ?
Quote:
postaje vegan, frutarijanac ili nešto slično, i nakon slijedećeg pregleda shvaća da je čudesno izliječen
Bez obzira što se osijeti doza tvoje posprdnosti, takovih slučajeva baš ja osobno poznajem.
Quote:
Na kraju, osoba osjeća potrebu da svoje iskustvo dijeli s drugima
To je plemenito od te osobe.
Više njih koje osobno znam, ne pričaju o tome,pogotovo ne na poslu, jer ih okolina ismijava. Pričaju tek sa onima, kod kojih primjete da razumiju.
Quote:
i da im pritom proda knjigu, naplati konzultacije, skine urok ili nešto slično.
Ako netko napiše knjigu, to je super, samo ti ne shvačaš.
Pisac je sazlužan za širenje istine ili zablude.
Skidanje uroka ?
Sto to je urok uopčeni kakve to veze ima ?
Babe i žabe si pomješao ?
Šarlatani, kugle, karte, uroci, nagazi i gluparije nisu ovdje tema, a ti ih poistovječuješ sa onima , koji pišu o načelima zdravoga života i Hipoktatovim postavkama.
Te dvije stvari za početak razluči.

Quote:
Gadljivo je takvo davanje lažne nade i iskorištavanje bolesnika koji će probati sve što mogu da prežive. Nažalost, takvih prevaranata ima sve više - ne treba ih reklamirati ovdje.
Ponavljam, toga smo svjesni, no za svoje zdravlje ne očekuj čarobni štapić, pilulu, ili vrača.
Nego nauči nešto o nutricionizmu, prednostima sirove biljne hrane i radu na sebi.
A prevara i šarlatana, ima na svim nivoima i društvenim uređenjima oko nas, samo oni nemaju veze, sa znanjem o načelima zdravoga života.
Rorion is offline