Pogledaj jedan post
Old 28.04.2008., 10:07   #6
Quote:
sabre kaže: Pogledaj post
Ta trgovina zdrave hrane na Trsatu još funkcionira.
Znas li tocno gdje je? ono kod crkve, kod kampusa, kod dvorane? bar otprilike da ne lutam previse

Quote:
Za Brajdu nisam ni znala. Gdje bi to točno bilo? Negdje na Brajdi na tržnici?
HA! za sve te trgovine sam saznala jucer a posto nisam jos izasla iz stana neznam... a nisam prije bas obracala paznju na njih?

Quote:
Ima jedan, zove se, čini mi se, Lotos, u gradu, na Školjiću, blizu Saipema. Kad se prijeđe cesta od Filozofskog pa tamo negdje iza onog kioska i znaka na kojem obično možemo saznati koliko nam je grad onečišćen taj dan, kolika je temperatura i sl. Znam da ne znam dobro objašnjavati, ali... Uglavnom, tamo se i prodaju takve stvari, ali se može uzeti za van (ili pojesti tamo, ima mali šank) gotovo jelo. Zanimljivo za probati, a i za dobiti ideju o tome što si sam pripremiti.
Sta je lotos kod skoljica? :S mislila sam da je lotos isto na trsatu negdje... nasla sam da je na Frankopanskom trgu a to je iznad Vidikovca... hmph... znam o cem pricas posto idem na filozofski a tamo je straznji ulaz u cesku pivnicu

Quote:
Ne znam u kojem od većih dućana kupuješ namirnice, ali ako otvoriš oči, u zadnje se vrijeme svašta da naći u ponudi. Seitan, tofu, razne zobene i ječmene kaše, proso, sojini proizvodi, integralno brašno... i obično po nešto povoljnijim cijenama od ovih specijaliziranih dućana. Tako da je dobro kombinirati kupovinu.
Otvorih oci danas u cash&carryu i ima stvarno masu tih cuda... sva sam se uzbudila bila i kupila sam si neke pastete veganske bla.. da probam malo... i mislila sam da su ona lanena i sezamova ulja skuplja...

Quote:
SunnySky kaže: Pogledaj post
Odgovorila bih na prvo pitanje jer mi ga mnogi postavljaju pa očito vlada uvjerenje da je zdravija prehrana ujedno skuplja. Ali, ako iz prehrane izbaciš gotovo sve životinjske proizvode, oslobodiš poveliki financijski prostor. S druge strane, žitarice, mahunarke i povrće nisu skupa hrana. Oni dodaci koji jesu skuplji, troše se u manjim količinama pa bih rekla da s takvom promjenom prehrane zapravo ne trošimo više, a možda čak i manje jer ne kupujemo onu gomilu prerađenih namirnica, slatkiše… a ako prijeđeš na makrobiotički način prehrane, spontano jedeš manje jer te makrobiotička hrana zasiti puno više. Zbog toga mislim da zdravija prehrana u konačnici ipak nije skuplja.
O ne, ne... krivo si me shvatila... ne mislim da je skuplja nego mislim da je onaj PRVI shopping spree skup znaci OK, danas idem u kupovinu kupit to to to i onda se zblesiras sa cijenama, pogotovo s tim skupljim stvarima koje duze traju... A kako sam student ono... njah.. i ovako sam u dugovima... a meso ne jedem spontanu vec 2 mjeseca... cisto nisam razmisljala o tome... a i skupo mi je za kupiti

A i jos je jedan problem... odlazim na otok za 2 mjeseca... poprilicno sam sigurna da tamo nema Tamaria ... morat cu nakupovati zalihe

Sto se tice makrobiotike... zasto pobogu ne smijes jesti paradajz i limun i narancu i cesnjak i papriku i tako jos neke stvari za koje ja ne bih rekla da su lose... ono imamo vrt doma stara mi uvijek salje domace limune i paradajz... tako da mislim da su malo pretjerali no dobro oni znaju bolje od mene, ali odlucih ih ne pratiti slijepo... ali definitivno izmjeniti dosta toga u svojoj prehrani... mozda iskombinirati i veganske i makrobioticke recepte... neznam... koliko je to u biti pozeljno? Razlog uopce zasto razmisljam o tome je sto sam na dijeti vec dosta dugo i izgubih 12 kila... jos 8 to go... tako da sam naviknuta na ne jedenje nekih stvari... tipa secer, bijeli kruh, da ne nabrajam... pa sad mislih ok, kad vec mogu izbaciti neke stvari, ajmo ih zamjeniti s necim zdravijim umjesto vracanja na staro jer nece imati smisla ako se s redukcijske prehrane vratim na staru, staru... bla... ako to ima nekog smisla : smajlic_koji_se_smije:

Imam jos jedno pitanje... postaju li neke stvar fine s vremenom? Recimo kupih si pastu od rize pred jednu mjesec i pol... i ogavna mi je... i svaki put kad je pravim nadam se da ce mi ovaj put biti finija... al nije... Nije da je skroz gadna ali nekako mi tokom jela, nakon 4-5 vilica postane ogavna, onda se silim da pojedem i to malo sto napravih...

Usput, hvala svima... jos misljenja, komentara... jos, jos, jos... :LOL:

P.S. .. koja glupost, u 1 postu smijes koristiti najvise 10 smajlica.... sad ne mogu ni staviti smajlicd da izrazim koliko mi je to glupo
FemaleGuybrush is offline  
Odgovori s citatom