Pogledaj jedan post
Old 02.06.2011., 15:04   #12
Quote:
blackeyes kaže: Pogledaj post
Nevjerovatno, sve si pogodila, apsolutno je sve tačno.
Kako si to naučila. Imali neka knjiga gdje detaljno opisano kako se gleda u grah?

Nego rekla si da ti gledaš drugačije. Ne mogu nikako da shvatim to što si napisla
Koliko zrna treba (jel isto 41) i onda izvučem bilo kojih 5 zrna i poredam ih ovako 1.....1.....1.....1.....1
Ostatak razgrnem u 3 djela i odvajam po 4. Tako sam uradila i ostatak mi je bio 3..4..1. U srednjoj mi je ostatak 4 pa kad ga dodam gore na 1 bude 5. Ti si rekla da treba biti 4. Kako to?
Znala sam da ce biti problema sa tim da se vidi zelja, cak sam sad pokusala da objasnim frendici i islo je jako tesko....
Od 41 zrno uzmes 5 i slozim u gornji red, a ostale odvajas po 4. Ti si dobila
3 4 1 ali ova 4 se isto odvaja dole, a preostala 4 zrna slazes na ovo 11111, tako da sad gore imas kombinaciju 42111
Postupak ponovi jos 2 puta i ako gore budes imala 5x4 i jedno zrno viska, a dole isto 5x4 znaci zelja se ispunjava, ako je gore 4x4 i zrno viska, a dole 6x4zelja se ispunjava uz cekanje, a ako je manje nista od zelje...
To uvijek pogledam nakon tumacenja, kao 4 razgrtanje.

Ne znam da li ima knjiga, ja sam skupljala sa svih strana kao klinka, osnove od bake, a ostalo od susjeda, frendica, malo logike, intuicije i to je to....
__________________
Nisam andjeo, jer mi crveno mnogo bolje stoji...
dorothea is offline  
Odgovori s citatom