Pogledaj jedan post
Old 22.05.2010., 13:13   #4462
Quote:
madonna_bella kaže: Pogledaj post
Neznam jesu lit ti rekli da luk, grah, kupus sva teska hrana cak i pradajz(rajcica ali moze jedan dnevno kod nekih ljudi izaziva tegobe)), beli luk,boranija,keleraba,karfiol kazu su teski za zeludac...neznam mozda ima jos stogod ali mi ne radi mozak..mozda nekom to individualno ne smeta ali kada jedes to probaj uvek da vidis reakciju nama su u bonici dali listu sta da jedemo a sta ne da budemo oprezni kada prvi put jedemo da probamo po malo..a ovo gore da jedemo tek posle 3 meseca..
Bol znaci moze izazvati brzo jedenje , previse jedenja, jedes pa onda pijes vodu pa rasiris stomak i to moze da zaboli..tu treba pausa (od svega ovoga nabrojanog moze i povracanje da bude)Jel meris kolicinu hrane da ne prelazi po obroku 1,7dcl ..to isto moze da rasteze tvoj stomak ako je vise pa da zaboli..
Bol je meni bio ako jedem pa odmah ustanem i hodam ili radim nesto..znaci jesti u miru polako i sacekati koji minut da hrana legne pre nego pocnes nesto da radis
ne, ne radi se o povrću jer ja inače od prije imam problema sa time pa ga uopće ne jedem, što je sigurno pomoglo da dođem do ove kilaže... ja naime od većine povrća i voća povraćam, ne znam, vjerojatno je na psihološkoj bazi, no eto, probala sam jest i samo mi se vrati... jedino što ja od povrća i voća mogu jest su mrkva, krumpir, jabuke, banane, kruške (mogu ali ih ne volim), lubenice i mislim da je to to... tako da ne radi se o tome, do sad sam pojela samo 2 puta po pola banane i to mi nije smetalo...

ne jedem previše, to je sigurno, ne radi se o velikim količinama, kada jedem juhu ulijem si je u keramičku šalicu poput ove, tj pola šalice i to polako popijem i sve je uredu... kada jedem nešto kruto uzmem si onu minijaturnu zdjelicu za salatu i u nju si stavim, nikad je ne napunim, to bude oko 2-3 žlice... tako da mi ne ne djeluje kao previše...

jedino od čega znam da me nikad ne boli želudac je juha, bit će da vjerojatno jedem prebrzo po dobrom starom običaju...

i da, prestala sam pit vodu nakon jela, to mi nekako teško pada jer mi je uvijek navika bila da sve zalijem nakon jela, ili čak za vrijeme jela ali eto, sad čekam minimum pola sata...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline