Pogledaj jedan post
Old 14.05.2009., 19:44   #427
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
[I]Za Dubu

-za robu po računu R-1 za kupca XY napraviš interni prijenos-sa MP u VP
-njemu izdaš u modulu Maloprodaja R-1 račun(koji ne vrši nikakva knjiženja
-gotovinu od XY kupca ne provodiš kroz POS
-za naplaćenu gotovinu napraviš uplatu u glavnoj blagajni i zatvoriš tog kupca
U časopisu RIPUP br.5 koji je danas stigao je primjer knjiženja:
Da, znam da je tako kako si napisala. I evo, "pokvocao" sam još jednom, samo da istaknem kako nas je netko dokazujući sveznanje pokušavao preveslati i skrenuti na krivi put, očito nema veze sa poduzetništvom, pa je lako tuđim... oprostite, to je narodni izraz. Hvala svim gospođama koje su razumjele problem. Koji ostaje otvoren i neriješen, a vi upozoravajte klijente, jer je to također vaš posao.

ALI!! Nisam uopće išao na knjiženje, jer je pitanje bilo: IMA LI TAKVA KASA koja radi ispravno?? Ako nekome nije jasno, kasa je modul koji radi u prodavaonici i nema blage veze s programom i knjiženjem, zadužena je samo za evidenciju prodaje, financijsku i materijalnu i to se onda putem diskete, ZIP-a ili memo keya, a može i internetom, na kraju dana prenosi programu. Naravno, ako radi tako da skupa vodi i MP i R1, onda je to loša kasa i ne radi po zakonu, ali se reklamira u RRIF-u i drugim časopisima. Nažalost, na koncu ostaje: I NIKOGA u ovoj državi za to ne boli niti mali prst?!? I kako mi reče gospođa zadužena za probleme programa kada sam je pitao: jedini ja od 150.000 korisnika imam problem?? Nemam ja gospođo, imate ga vi i ova država!!
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje dUbO : 14.05.2009. at 19:55.
dUbO is offline  
Odgovori s citatom