Pogledaj jedan post
Old 01.02.2011., 21:13   #9
tko bi rekao, al upisala sam na google vulvodinija, izbacilo mi moj post i kontam, odo vidit jel se itko bar nakon dvije godine javio. i eto...

koliko se meni čini, nijedna od vas nema vulvodiniju. bar sam ja u ove, 2-3 godine to skoro doktorirala . ono u čemo je razlika, je to da vas boli (peče, svrbi) stalno. kod vulvodinije su drugačiji slučajevi. bol se javlja prilikom spolnog odnosa. tad se javlja i osjećaj pečenja, jer su vaginalni mišići stisnuti. kako sam ja shvatila čitajući knjige, problem je nastao kad su ti mišići jednom doživili ''šok''. kao npr. od raznoraznih vaginalnih oboljenja, silovanja... uzroci su invidualni. nadam se da ste me razumijele. ugl, prilikom odnosa, oni funkcioniraju na taj način da se stisnu i otežavaju partneru da uđe u vas. rješenje toga su raznorazne vježbe mišića, koje pomažu da se oni opuste. potrebno je dakle naučiti kontrolirati ih što je najteži zadatak koji sam imala u životu i još ga nisam uspjela riješiti. cilj je vratiti ih u normalno stanje tako da ''oni'' shvate da se nemaju više čemu odupirati. recimo, ljeti mi je bolje zbog svakodnevnog plivanja. opet ponavljam, svakoj oboljeloj ženi pomažu neke druge stvari.

ako ima još nekakvih pitanja, slobodno ih postavite.

EDIT: vidim tek sad da je medicina.hr navela da bol kod vulvodinije može biti dugotrajna. kod mene je dijagnosticiran vestibulis (bol se javlja prilikom pritiska). tako da ni sama nisam sigurna, al koliko sam ja informirana, svugje se pisalo samo o boli prilikom odnosa i kako se to riješava. za slučajeve stalne boli i peckanja, nisam upoznata.

Zadnje uređivanje MiNi__ : 01.02.2011. at 21:30.
MiNi__ is offline  
Odgovori s citatom