Tema: Norveška
Pogledaj jedan post
Old 29.04.2012., 23:38   #1586
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, u Kanadu je primanje na boravak (imigracija) totalno odvojeno od garantiranosti pronalaska posla.
Zasto bi drugacije bilo u Norveskoj? Je li cilj Norveskoj povecati gustocu stanovnistva ili nije?
Pozdrav svima...i ja pisem iz Norveske, iz Kristiansanda...samo sam se htio 100 % sloziti sa Fuerteventurom...Norveska se nikada nije deklarirala kao useljenicka zemlja, a i sami tvrde da njihovo gospodarstvo bez strane radne snage bi tesko moglo naprijed. Norvesku ne mozemo promatrati kao dio Evrope iako geografski ona to jeste. Norveska je ustvari otok, klima je takva kakva jest, nista bolja od Kanadske, izbor hrane najlosiji u Evropi, to je rekao i njihov najbolji kuhar...ako zelite neki extra proizvod, ovdje ga necete sigurno naci...ja mnoge stvari narucujem iz Njemacke. Kvalitet zivota, naravno, ovisi sto pod tim smatrate,u Njemackoj je, po mom sudu, duplo bolji. Dakle, uz sve dobro poznate kvalitete Norveske kao izreklamiranog brenda postoji i ona druga strana medalje koja se sa juga Evrope ne moze sagledati. Isto tako tek kad dodjete zivjeti u Norvesku postane vam jasno u kojoj ludnici ste zivjeli do tada. Norveska je u pocetku zaista terapija...sto je rekao jedan moj prijatelj:"da mi je malo njihov mozak da se odmorim" Ali u pocetku ipak morate znati: da bi netko dobio permanent visu nakon 3 god. mora proci barem 300 sati kursa norveskog, a svi koji su to morali proci znaju kako je tesko uopce upasti na takve kurseve...u manjim mjestima takvih kurseva niti nema. Azilanti imaju te kurseve besplatno, a oni koji rade i clanovi njihove familije placaju 60kr/1h.Imam prijatelja koji je ovdje 5 godina i jos nije skupio 300h kursa i naravno nije dobio stalni boravak. Ja ga zezam da ce prije dobiti drzavljanstvo (nakon 7 godina) nego stalni boravak. Nekada vam, jednostavno nije jasno kako neke stvari funkcioniraju tako dobro dok se kod drugih ponasaju kao da su lobotomirani.
lavazza is offline  
Odgovori s citatom