Pogledaj jedan post
Old 09.10.2008., 16:26   #13
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Ta dresura je na dobrobit i psa i čovjeka jer bez nje pas bi stradao (koliko traje život jednog psa lutalice ako ga netko ne pokupi mogu ti reći ljudi koji rade u azilima). Dresura lava u cirkusu lavu ne donosi ništa dobro. Ako psa naučiš komandu stani, u blizini ceste to će mu spasiti život, skakanje lava kroz kolo je samo mučenje životinje.
ti psi lutalice žestoko vas demantiraju jer promatram ih godinama po velikim gradovima, naučili su prelaziti ulicu na zebri i to kad se upali zeleno Mudro se pomiješaju sa ostalim pješacima Nisu oni za podcjenjivanje, pametniji su nego li možemo i zamisliti

samo provodite sa svojim psima dovoljno vremena i nikakova dresura i nikakove škole vam nisu potrebne


Quote:
thaimor kaže: Pogledaj post

A dresura u cirkusu je ipak nekaj neprorodno. Mislim, jel prirodno lavu da skače kroz zapaljeni kolut, ili slano da stoji an jednoj nozi na stolcu i vrti loptu na vrhu surle?

a prirodno je za psa da ne poganja mačku ili da ne ponjuši psa koji prolazi pored njega (vodići slijepih)? Prirodno je za psa da mu iz usta bez njegovog otpora možeš uzeti kost koju obožava?

Ustavri ne kužim zašto bi ja mom cucku išta uzima iz usta kad nešto jede? Čemu ta kontrola ??


Quote:
Majsta kaže: Pogledaj post
Dresura pasa je kao što je rekao ombia učenje psa na suživot sa ljdima i obrnuto. .
Kisik je otkriven u 18 vijeku, kako su ljudi prije tog otkrića disali nije potpuno jasno

Psi žive pored ljudi od kamenog doba a mi smo tek sad otkrili da im treba dresura kako bi nam zajednički život bio harmoničan ??

Padaju mi na pamet šarplaninci, vrlo korisni psi za čuvanje blaga Koje dresure su prije nekoliko stotina godina prošli ti psi i čobani ??

potrudit ću se , jesi li mi ti dodala upitnik u naslov teme ??

Zadnje uređivanje droljko : 09.10.2008. at 17:02. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
droljko is offline  
Odgovori s citatom